Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 7 NR 41:

Kolejny rok działania toalety przy Kopcu Piłsudskiego

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt lokalny - 7 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja:

Opis projektu

Chcemy żeby toaleta przy Kopcu Piłsudzkiego przez kolejny rok służyła mieszkańcom. Projekt jest kontynuacją zadania, które zostało wybrane w poprzedniej edycji budżetu obywatelskiego.
 

Okolice Kopca Piłsudzkiego są bardzo popularnym miejscem rekreacji. Wielu krakowian spędza tu swój wolny czas. Problem stanowi jednak załatwienie potrzeb fizjologicznych. W efekcie spacerowicze często muszą szukać postronnego miejsca na uczęszczanych szlakach Lasku Wolskiego. Sytuacja trochę się poprawiła dzięki wygranej projektu ,,Toaleta przy Kopcu Piłsudskiego", który jest obecnie realizowany. Finasowanie zadania skończy się jednak wraz z upływem roku. Dlatego chcemy kontynuacji przedsięwzięcia.

Projekt zakłada ponowne ustawienie w przyszłym roku przenośnej toalety na asfaltowym placyku przy Kopcu Piłsudzkiego. W okolicy nie ma sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Dlatego mobilne rozwiązanie jest jedynym wyjściem.
 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Toaleta jest dużym udogodnieniem dla wielu mieszkańców, którzy wreszcie mogą załatwić swoje potrzeby w cywilizowanych warunkach. Dlatego potrzebna jest koontynuacja zeszłorocznego projektu. 
 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Ustawienie toalety przenośnej wraz z jej serwisowaniem Ustawienie i serwis toalety przenośnej 4 000,00 PLN
4 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Realizacja zadania Ustawienie toalety i jej obsługa I-IV kwartał 2022
Charakterystyka długoterminowych skutków: Realizacja projektu umożliwi zwiedzającym osobom na swobodne skorzystanie z sanitariatu.
powrót