Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 8 NR 49:

Flowpark B13

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt lokalny - 8 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Kraków, ul. Baczyńskiego 13

Opis projektu

Projekt zakłada odgrodzenie całego parku i osobne wejście dzięki czemu korzystanie z niego będzie niezależne od części piłkarskiej obiektu, a wstęp do parku będzie otwarty.
Przeznaczenie i funkcjonowanie parku opierać się będzie na trzech filarach: aktywność, wszechstronność i bezpieczeństwo.
Aktywność: Park ma służyć kształtowaniu i rozwijaniu aktywnych form spędzania czasu oraz upowszechnianiu kultury fizycznej. Ćwiczenia fizyczne budują wiele pozytywnych aspektów funkcjonowania naszego ciała, a sama kalistenika kształtuje m.in. mięśnie, równowagę, zwinność czy koordynację.   
 
Wszechstronność: Park będzie podzielony na kilka stref (KIDS, JUNIOR, SENIOR), tak aby był miejscem aktywności dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych oraz odpowiadał ich aktualnym możliwościom fizycznym oraz umiejętnościom. Przewidziane są również ławki do odpoczynku dla osób ćwiczących, ich opiekunów (np.: rodziców ćwiczących dzieci) lub po prostu dla osób spacerujących w tej okolicy i szukających chwili relaksu i wypoczynku. Strefa dla najmłodszych będzie przede wszystkim formą toru przeszkód, atrakcyjną, ciekawą i traktowaną jako zabawa.
 
Bezpieczeństwo: Wszelkie konstrukcje, wyposażenie i elementy parku posiadać będą wymagane atesty oraz spełniać będą określone normy (norma dotycząca siłowni zewnętrznych, wyposażenie placów zabaw i nawierzchnie). Dodatkowo teren będzie oświetlony oraz objęty monitoringiem.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Flowpark jest odpowiedzią na brak podobnego miejsca w rejonie ulic Baczyńskiego, Szymonowica, Buncha czy Bobrzyńskiego. Park cechować będzie otwartość i dostępność dla wszystkich mieszkańców. Wpisuje się on świetnie w sportową charakterystykę całego obiektu, tym samym pozwoli wykorzystać jeszcze lepiej jego potencjał. Stanowić będzie wzbogacenie sportowej i rekreacyjnej infrastruktury całej okolicy. A takiej infrastruktury i miejsca, gdzie można wybrać się na spacer i odpocząć lub aktywnie spędzić czas, w najbliższej okolicy zwyczajnie nie ma. Flowpark przyczyni się zdecydowanie do poprawy warunków i jakości życia mieszkańców.
 
Kalistenika jako dyscyplina systematycznie staje się coraz popularniejsza i zyskuje kolejnych fanów. Jest fantastyczną alternatywą do spędzania czasu na świeżym powietrzu samotnie lub też w grupie znajomych. Park do ćwiczeń oparty o kalistenikę będzie okazją do poznania i rozwoju tej dyscypliny wśród mieszkańców. Różne strefy pozwolą na korzystanie z parku dzieciom, młodzieży oraz osobom dorosłym. Będzie to doskonała promocja aktywnego spędzania czasu, a w dłuższej perspektywie wpływać będzie na kondycję fizyczną i ogólną sprawność fizyczna społeczeństwa, co z resztą stanowi najlepszą profilaktykę zdrowotną.
 
Podczas treningów i rozgrywek odbywających się na boisku piłkarskim, park będzie świetną alternatywą dla rodziców z rodzeństwem. Podczas gdy jedno z dzieci trenuje, drugie może korzystać z atrakcji parku. Będzie to również doskonała okazja do wykorzystania czasu przez samego rodzica na własny trening i poprawę sprawności fizycznej.
 

Przykład Flowparku:
Zdjęcie pochodzi ze strony www.flowparks.com

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Ogrodzenie parku Zakup i montaż elementów niezbędnego ogrodzenia 10 000,00 PLN
Projekt i realizacja Flowparku Stworzenie koncepcji oraz projektu parku z uwzględnieniem dostępnej przestrzeni, a następnie budowa Flowparku 120 000,00 PLN
Projekt i realizacja oświetlenia i monitoringu parku Oświetlenie Flowparku oraz montaż instalacji do monitoringu 20 000,00 PLN
150 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Prace projektowe Praca nad projektami związanymi z budową Flowparku pierwsza połowa 2022r.
Budowa Flowparku Zakup i montaż konstrukcji, oświetlenia i monitoringu druga połowa 2022r.
Ogrodzenie Flowparku druga połowa 2022r.

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Budowanie wzajemnych relacji sąsiedzkich, integracja lokalnej społeczności, rozrywka, możliwość wspólnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu, rozwój kultury fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców Krakowa.
powrót