Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt ogólnomiejski NR 214:

Deskorolka dla każdego

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Cały Kraków na terenie skateparków: Park Jordana, skatpark na Plantach Mistrzejowickich, w Parku Lotników, Indoor ul. W.Siwka.

Opis projektu

Celem akcji jest organizacja zajęć pozalekcyjnych dla dzieci i młodzieży.  Akcja ma promować zdrowy i sportowy tryb życia wśród dzieci. Jazda na deskorolce (z ang. skateboarding) cieszy się coraz większą popularnością wśród młodych ludzi. Dzięki współpracy krakowskiego Stowarzyszenia Cool Team z Polish Skate Federation i Polskim Związkiem Sportów Wrotkarskich w Polsce cyklicznie odbywają się "Deskorolkowe Mistrzostwa Polski". Zawody przyciągają ogromną liczbę młodzieży. Coraz więcej dzieci chce jeździć na desce. Danie im możliwości jazdy pod okiem profesjonalnych instruktorów pozwoli im w bezpieczny sposób rozwijać ich pasje i popularyzować sportowy tryb życia. Zajęcia miały by się odbywać na terenie krakowskich skateparków. Na potrzebę projektu powstała by specjalna strona internetowa z jego opisem i formularzem zgłoszeniowym dla placówek, oraz został by rozesłany do nich odpowiedni informator.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Celem projektu jest popularyzacja sportowego i aktywnego stylu życia wsród dzieci i młodzieży. Wyrwanie młodego pokolenia, skupionego na konsumpcji i cyfryzacji, bardziej związanego z monitorami swoich komputerów i smartfonów niż z miejscami do uprawiania aktywności fizycznej i pasji do ruchu.
Projekt pomoże w poprawie zdrowia i sprawności fizycznej wśród młodzieży. Jazda na deskorolce stanowi znakomitą alternatywę dla pokus jakie czyhają na młodzież w dzisiejszych czasach - używek i całodziennego siedzenia przed komputerem. Dzięki temu że deskorolka jest sportem dla indywidualistów i wychodzi poza ramy, które narzucają sporty zespołowe jest idealnym zajęciem dla młodzieży w okresie ich buntu. Promuje wśród młodzieży wartości takie jak: inwencja twórcza, przynależnośc do grupy, energiczny sposób spędzania wolnego czasu i dążenie do założonego celu.
 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Projekt Zaprojektowanie działań - przygotowanie koncepcji prowadzonych zajęć. 5 000,00 PLN
Promocja Akcja promocyjna - druk materiałów kolportaż plakatów w szkołach i domach kultury 15 000,00 PLN
Sprzęt Zakup sprzętu zapewniajacego bezpieczeństwo uczestników zajęć 15 000,00 PLN
Zajęcia Przeprowadzenie zajęć - zatrudnienie instruktorów (3 zajęcia w tygodniu po 1,5 h) 25 000,00 PLN
60 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Projekt Zaprojektowanie działań I-II.2022
Promocja Promocja zajęć w ramach zadania III-IV.2022
Sprzęt Zakup sprzętu III-IV.2022
Zajęcia Przeprowadzenie zajęć IV-VI 2022; IX-X 2022
Charakterystyka długoterminowych skutków: Projekt zakłada realizację zajęć dla dzieci i młodzieży tzw. skateboarding. Akcja ma promować zdrowy i sportowy tryb życia wśród dzieci i młodzieży.
powrót