Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - 7 NR 44:

Plac zabaw w Przegorzałach- doposażenie, relaks i zabawa

Edycja Budżet Obywatelski 2021 Projekt lokalny - 7 Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Ogródek jordanowski u zbiegu ulic Jodłowej i Skibowej, Kraków - Przegorzały

Opis projektu

Projekt zakłada stworzenie spójnego projektu dla działek 83 oraz 75/7 obr. K-17 u zbiegu ulic Skibowej i Jodłowej.

Głównym założeniem projektu jest rozbudowa infrastruktury na terenie ogródka jordanowskiego w Przegorzałach. W miarę możliwości pojawi się bocianie gniazdo, tyrolka, szałas, labirynt, równoważnia, gry chodnikowe, a także leżaki i hamaki miejskie w miejscu zacienionym.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Plac zabaw w Przegorzałach cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców osiedla i okolic. Również rodziny z dziećmi licznie przejeżdżające przez ul. Jodłową chętnie go odwiedzają.

Brakuje na nim standardowych obecnie urządzeń typu tyrolka czy bocianie gniazda. Również warto by było pomyśleć o rodzicach, którym również należy się chwila relaksu. Stąd pomysł na miejskie leżaki i hamaki. Jeśli budżet pozwoli warto by było zamontować tzw poidełko z wodą pitną. 
 

Autor projektu wyraża zgodę na zastosowanie alternatywnych rozwiązań nieprzewidzianych w tym projekcie, które spełniłyby jego podstawowe założenia. Wszystkie elementy zagospodarowania terenu, jak także konkretne lokalizacje, zostaną poddane analizie możliwości realizacji pod względem obowiązujących przepisów prawa na etapie sporządzania dokumentacji projektowej wraz z uzgodnieniami. Docelowy projekt zagospodarowania terenu zostanie skonsultowany z autorem projektu Budżetu Obywatelskiego.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Budowa Wykonanie robót budowlanych 350 000,00 PLN
Projekt na całość skweru Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z niezbędnymi uzgodnieniami i decyzjami. 30 000,00 PLN
380 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Projekt Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z niezbędnymi uzgodnieniami i decyzjami. 2022
Budowa Wykonanie robót budowlanych- plac zabaw 2023
Charakterystyka długoterminowych skutków: Projekt zakłada rozbudowę infrastruktury o nowe urządzenia zabawowe oraz elementy małej architektury na terenie ogródka jordanowskiego w Przegorzałach (działki o nr 83 oraz 75/7, obręb K-17). Inwestycja uatrakcyjni przestrzeń, zachęcając mieszkańców z każdej grupy wiekowej do aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu, co dodatkowo wpłynie na integracje społeczeństwa.
powrót