Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt ogólnomiejski NR 2:

Biegasz? Zagłosuj na otwartą bieżnię 400-metrową na Koronie!

Edycja Budżet Obywatelski 2023 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

1 520 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: ul. Parkowa 12a

Krótki opis projektu

Projekt pn. "Biegasz? Zagłosuj na otwartą bieżnię 400-metrową na Koronie!" zakłada remont bieżni istniejącej na obiekcie Centrum Sportu Parkowa - dawnego stadionu Korony Kraków, wraz z wykonaniem prac dodatkowych.

Opis projektu

Projekt pn. "Biegasz? Zagłosuj na otwartą bieżnię 400-metrową na Koronie!" zakłada remont bieżni istniejącej na obiekcie Centrum Sportu Parkowa - dawnego stadionu Korony Kraków, wraz z wykonaniem prac dodatkowych. W ramach projektu wymieniona zostanie nawierzchnia bieżni zlokalizowanej wokół głównego boiska piłkarskiego z trawą naturalną. Bieżnia o nawierzchni szutrowej powstała w latach 50-tych wraz z całym kompleksem stadionowym i od dawna nie przystaje do obecnych standardów zarówno pod względem komfortu użytkowania jak i bezpieczeństwa. Oprócz remontu nawierzchni przewiduje się także oświetlenie zarówno bieżni jak i przylegającej doń płyty boiska, tak aby można korzystać z tych obiektów sportowych również po zmroku. Przy pracach związanych z remontem miejsca dla pasjonatów biegania zostanie zagospodarowane też jego bezpośrednie otoczenie, powstaną ławki z zadaszonymi boksami gdzie osoby trenujące będą mogły swobodnie zostawić swoje rzeczy na czas treningu. Dzięki budowie bieżni zmieni się także najbliższe otoczenie centralnej części stadionu przy ul. Parkowej 12a. W ramach projektu przewiduje się następujące działania:

* remont istniejącej bieżni rekreacyjnej 400m,
* oświetlenie bieżni i boiska,
* ogrodzenie boiska oraz bieżni,
* wymiana krawężników i dojść przy bieżni,
* instalacja ławek z boksami przy bieżni.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Biorąc pod uwagę jakim zainteresowaniem wśród biegaczy cieszy się obiekt przy ul. Parkowej 12a konieczna jest wymiana i budowa nowej bieżni rekreacyjnej, która spełni oczekiwania mieszkańców naszego Miasta. Na obecną chwilę nie ma praktycznie ogólnodostępnego obiektu w Krakowie gdzie w każdej chwili można przyjść i w komfortowych warunkach pobiegać bez ponoszenia opłat.

Na bieżniach o odpowiedniej nawierzchni można trenować komfortowo bez obaw doznania kontuzji. Budowa bieżni ma również zapewnić bezpieczeństwo oraz komfort dla mieszkańców, którzy chcą aktywnie spędzać czas.
Projekt  "Biegasz? Zagłosuj na otwartą bieżnię 400-metrową na Koronie!" będzie miał na celu jeszcze większe zagospodarowanie przestrzeni wokół boiska z trawą naturalną na dawnym stadionie Korony Kraków. Na wymianie i położeniu nowej bieżni skorzystają nie tylko dorośli mieszkańcy Krakowa ale również okoliczne szkoły licealne oraz podstawowe, które na obecną chwile nie mają gdzie w komfortowych warunkach uprawiać sportów biegowych. Jej budowa będzie też służyła do realizacji podstawy programowej wspomnianych lekcji WF oraz do wykorzystania w godzinach zajęć placówek oświatowych.

Rekreacyjna bieżnia lekkoatletyczna jest idealnym miejscem na spędzanie wolnego czasu jak również do realizacji rekreacyjno-sportowych pasji mieszkańców. W Krakowie sporty biegowe są sportem powszechnym natomiast brak jest odpowiedniej infrastruktury do uprawiania tego typu sportu. Centrum Sportu Parkowa dysponuje bieżnią, która została wybudowana w latach 50 XX wieku i która w 2016 roku została odnowiona. Natomiast ze względu na stopień zużycia i oczekiwania mieszkańców wymaga ona wymiany na nową. Bieżnia będzie ogólnodostępna.
 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Budowa bieżni 400m wraz z zagospodarowaniem terenu remont istniejącej bieżni rekreacyjnej 400m,oświetlenie bieżni i boiska, ogrodzenie boiska oraz bieżni, wymiana krawężników i dojść przy bieżni, instalacja ławek z boksami przy bieżni. 1 520 000,00 PLN
1 520 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Budowa bieżni 400m wraz z zagospodarowaniem terenu Wykonanie 2024 2024
Charakterystyka długoterminowych skutków: Realizacja projektu wpłynie na integracę lokalnej społeczności, budowanie wzajemnych relacji sąsiedzkich, rozrywkę, wspólne spędzanie czasu na świeżym powietrzu, rozwój kultury fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców miasta Krakowa.
powrót