Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt ogólnomiejski NR 53:

Senioraki na Kajaki - Szkółka Kajakowa dla Seniorów

Edycja Budżet Obywatelski 2023 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

100 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Zalew Nowohucki

Krótki opis projektu

Seniorze! Chcesz na nowo odkryć lub po raz pierwszy zażyć Kajakowej Przygody? Zapraszamy na Wakacyjną Szkółkę Kajakową dla Krakowskich Seniorów na Zalewie Nowohuckim! Poznaj ABC Kajaka i wyrusz z instruktorem na prawdziwy spływ kajakowy rzeką Dłubnią

Opis projektu

Projekt zakłada udostępnienie kajaków z niezbędnym osprzętem chętnym seniorom do pływania po Zalewie Nowohuckim wraz z instruktorem, który poprowadzi szkolenie z podstaw kajakarstwa. Kajaki byłyby wypożyczane w sezonie maj-wrzesień na określony czas. Zakończeniem szkolenia będzie organizacja dla wszystkich uczestników spływu kajakowego Dłubnią.

Autor projektu wyraża zgodę na zastosowanie alternatywnych rozwiązań nieprzewidzianych w tym projekcie, które spełniłyby jego podstawowe założenia. Wszystkie elementy zagospodarowania terenu, jak także konkretne lokalizacje, zostaną poddane analizie możliwości realizacji pod względem obowiązujących przepisów prawa na etapie sporządzania dokumentacji projektowej wraz z uzgodnieniami. Docelowy projekt zagospodarowania terenu zostanie skonsultowany z autorem projektu Budżetu Obywatelskiego.

Projekt zostanie zrealizowany do wysokości wyznaczonych środków finansowych.

 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Kajaki stanowią idealną formę aktywności dla seniorów. 

 
Z pewnością wielu z seniorów w latach młodości korzystało z kajaków lub bardzo by chciało spróbować. Realizacja tego zadania daje taką możliwość i to pod opieką instruktora. Kajaki to też okazja na poznanie przez seniorów swoich rówieśników i wspólna integracja tak często bardzo potrzebna w tym wieku. Projekt zakłada przeszkolenie uczestników z ABC Kajakarstwa na Zalewie Nowohuckim a następnie w późniejszym terminie organizację spływu kajakowego na rzece Dłubni w Nowej Hucie.
 
 
 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Realizacja projektu Realizacja projektu 100 000,00 PLN
100 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Realizacja projektu Realizacja projektu maj-wrzesień 2024

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Projekt zakłada udostępnienie kajaków wraz niezbędnym osprzętem chętnym seniorom na terenie Zalewu Nowohuckiego. Jego realizacja pozwoli na zapoznanie się seniorów z kajakami oraz pozytywnie wpłynie na ich nastawienie do tego rodzaju rekreacji. Ponadto zachęci seniorów do spędzania czasu na świeżym powietrzu.
powrót