Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt lokalny - Dzielnica XII NR 27:

WYMIANA OŚWIETLENIA NA PÓŁŁANKI NA LED

Edycja Budżet Obywatelski 2023 Projekt lokalny - Dzielnica XII Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

160 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: ul. Półłanki

Krótki opis projektu

Zadanie polega na wymianie opraw na oprawy typu LED na odcinku od skrzyżowania z ul. Agatową do ul. Nad Drwiną.

Opis projektu

Zadanie polega na wymianie opraw na oprawy typu LED na odcinku od skrzyżowania z ul. Agatową do ul. Nad Drwiną. Wymieniony odcinek o długości ok. 1,5km oświetlony jest starego typu lampami, które nie spełniają już swojej roli, tj. nie doświetlają dostatecznie jezdni oraz pobocza, którymi porusza się potok ludzi w godzinach szczytu. Dodatkowo, z powodu istnienia w bezpośredniej okolicy łąk oraz terenów zadrzewionych, jezdnię przecinają po zmroku dziko żyjące zwierzęta.
 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Dotychczasowe lampy nie spełniają już swojej funkcji. Nie trzeba nadmieniać, że priorytetem tego projektu jest troska o życie i bezpieczeństwo pieszych, kierowców jak i zwierzyny. Dodatkowym atutem jest oszczędność energii elektrycznej, jako że projekt zakłada wymianę opraw na nowe energooszczędne. 
 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Wymiana opraw na oprawy typu LED Wymiana 42 szt. opraw na oprawy typu LED 160 000,00 PLN
160 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Realizacja zadania Wymiana opraw na oprawy typu LED. II połowa 2024
Charakterystyka długoterminowych skutków: Realizacja zadania przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu. Wymienione oprawy oświetleniowe na odcinku ul. Półłanki od ul. Agatowej do ul. Nad Drwiną spowodują lepsze doświetlenie jezdni oraz pobocza drogi, którym szczególnie w godzinach szczytu porusza się duża ilość osób.
powrót