Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt lokalny - Dzielnica XII NR 24:

ZIELONE PRZYSTANKI W DZIELNICY XII

Edycja Budżet Obywatelski 2023 Projekt lokalny - Dzielnica XII Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

60 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja:

Dodatkowe lokalizacje: Teligi (T kier. centrum), Nowy Prokocim (T kier. centrum)

Krótki opis projektu

Celem projektu jest montaż na dwóch przystankach w naszej dzielnicy zielonych przystanków na wzór przystanku przy Rondzie Grunwaldzkim.

Opis projektu

Celem projektu jest montaż na dwóch przystankach w naszej dzielnicy zielonych przystanków na wzór przystanku przy Rondzie Grunwaldzkim. Dodanie nowej przestrzeni zielonej mieszkańcy będą mogli w przyjaznym otoczeniu zieleni oczekiwać na przyjazd pojazdu komunikacji miejskiej, co wpłynie pozytywnie na jakość powietrza w okolicy.
 

Wyraża się zgodę na zmianę lokalizacji zielonych przystanków w przypadku braku możliwości infrastrukturalnych montażu albo innych problemów formalnych, jak warunki prawne, na inne na terenie Dzielnicy XII. W przypadku zaistnienia większych kosztów niż oszacowane, możliwa jest realizacja na mniejszej ilości przystanków niż założono w projekcie, do wysokości założonej kwoty.

Dla zwiększenia skuteczności projektu, zakłada się zmianę projektu przystanków, jeśli proponowany będzie niemożliwy do montażu, realizacji, bądź z innych powodów.
 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Celem projektu jest zwiększenie jakości podróży komunikacją miejską, a także zwiększenie walorów estetycznych krajobrazu. Niewątpliwym atutem będzie również poprawienie jakości powietrza w bezpośrednim otoczeniu przystanku, dzięki nasadzeniom roślin oczyszczających powietrze oraz dodanie dodatkowej przestrzeni zielonej dla ptaków.
 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Zielone przystanki Realizacja inwestycji na 2 wskazanych przystankach 60 000,00 PLN
60 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Przygotowanie i przeprowadzenie zamówienia przygotowanie zadania, przeprowadzenie zamówienia publicznego I-II kwartał 2024
realizacja wybór wykonawcy, realizacja III -IV kwartał 2024

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Projekt zakłada postawienie w pobliżu przystanków pergoli z miejscami do siedzenia. Pergole z nasadzeniami będą stanowiły dodatkową zieleń w przestrzeni miejskiej. Dodatkowa zieleń na przystankach będzie produkować dodatkowy tlen - świeże powietrze, które jest nam potrzebne w miastach.
powrót