Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt lokalny - Dzielnica XII NR 23:

DOŚWIETLENIE PRZEJŚĆ DLA PIESZYCH NA TELIGI I OS. ZŁOCIEŃ

Edycja Budżet Obywatelski 2023 Projekt lokalny - Dzielnica XII Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

110 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Przejście dla pieszych na ul. Teligi przy skrzyżowaniu z ul. Kurczaba oraz w okolicy pętli autobusowej na osiedlu Złocień

Krótki opis projektu

Projekt zakłada poprawę widoczności przejść dla pieszych bez sygnalizacji świetlnej na terenie naszej dzielnicy.

Opis projektu

Projekt zakłada poprawę widoczności przejść dla pieszych bez sygnalizacji świetlnej na terenie naszej dzielnicy. Planuje się doświetlenie dwóch wybranych przejść dla pieszych za pomocą dedykowanego oświetlenia LED, co pozwoli kierowcom na zauważenie z większej odległości miejsca, w którym rozpoczyna się przejście dla pieszych i w którym może pojawić się pieszy. 

W wymienionych lokalizacjach przejścia dla pieszych nie są dostatecznie oświetlone, albo w ogóle. Na ulicy Teligi mimo istnienia azylu w połowie przejścia oraz pomalowanych pasów na wyraźny kolor, dochodzi do incydentów wymuszenia pierwszeństwa przez kierowców poprzez niedoświetlenia otoczenia przy przejściu, natomiast na ulicy Agatowej przejście jest kompletnie nieoświetlone, mimo że znajduje się w bezpośrednim otoczeniu przy pętli autobusowej i generuje duży ruch pieszych poprzez istnienie w bezpośredniej lokalizacji centrum handlowego.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Realizacja zadania zwiększy widoczność przejść dla pieszych, czego konsekwencją będzie zwiększenie bezpieczeństwa pieszych i pozostałych uczestników ruchu drogowego.
 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Projekt i budowa Opracowanie dokumentacji projektowej i budowa oswietlenia. 110 000,00 PLN
110 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Projekt i budowa Opracowanie dokumentacji projektowej i budowa oswietlenia. I-IV kwartał 2024 r.

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Realizacja zadania przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu. Wykonanie dedykowanych oświetleń przejść dla pieszych na ul. Teligi i Domagały spowoduje lepsze doświetlenie przejść oraz chodników, którymi szczególnie w godzinach szczytu porusza się duża ilość osób.
powrót