Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt ogólnomiejski NR 141:

TAK DLA ESTETYCZNYCH TOALET MIEJSKICH!

Edycja Budżet Obywatelski 2023 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

1 500 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Proponowane lokalizacje: Młynówka Królewska (działki 715/5,715/8, K-4), Park Żeromskiego (działka 27/4, NH-48), Planty Bieńczyckie (działka 202/1, NH-8), ul. Heila (działka 57/171, P-47)

Krótki opis projektu

W Krakowie brakuję miejsc gdzie w sposób higieniczny oraz komfortowy możemy załatwić potrzeby fizjologiczne, musimy dążyć do tego by nowoczesne kabiny zastąpiły krzaki.

Opis projektu

Projekt przewiduję zakup i montaż estetycznych toalet miejskich w postaci szaletów z możliwością płacenia kartą oraz gotówką by toaleta była dostępna dla każdego mieszkańca przez całą dobę.

 
Proponowane lokalizacje:
- Młynówka Królewska (działki 715/5,715/8, K-4),
- Park  Żeromskiego (działka 27/4, NH-48),
- Planty Bieńczyckie (działka 202/1, NH-8),
- ul. Heila (działka 57/171, P-47).
Toalety zostaną wykonana podstawie dokumentacji projektowej, opracowywanej przez Zarząd Zieleni Miejskiej.
 

Autor projektu wyraża zgodę na zastosowanie alternatywnych rozwiązań nieprzewidzianych w tym projekcie, które spełniłyby jego podstawowe założenia. Wszystkie elementy zagospodarowania terenu, jak także konkretne lokalizacje, zostaną poddane analizie możliwości realizacji pod względem obowiązujących przepisów prawa na etapie sporządzania dokumentacji projektowej wraz z uzgodnieniami. Docelowy projekt zagospodarowania terenu zostanie skonsultowany z autorem projektu Budżetu Obywatelskiego.

Projekt zostanie zrealizowany do wysokości wyznaczonych środków finansowych.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Takie rozwiązanie przyczyniło by się do poprawy komfortu życia mieszkańców oraz turystów przyjeżdżających do naszego miasta.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Realizacja Wykonanie robót budowlanych w ramach realizacji zadania. 1 500 000,00 PLN
1 500 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Realizacja Wykonanie robót budowlanych w ramach realizacji zadania. 2024

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Projekt zakłada budowę toalet miejskich na terenie Parku Młynówka Królewska, Parku Żeromskiego, Plant Bieńczyckich oraz przy ul. Heila. Realizacja zadania przyczyni się do zwiększenia dostępności do toalet, szczególnie w miejscach uczęszczanych przez mieszkańców miasta, takich jak parki.
powrót