Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt ogólnomiejski NR 113:

1 500 000 zł na Parki: Drwinka, Duchacki i Kurdwanowski

Edycja Budżet Obywatelski 2023 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

1 500 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Park Drwinka, Park Duchacki, Park Kurdwanowski

Krótki opis projektu

500 000 zł wsparcia dla każdego parku. "Parki Drwinka, Duchacki i Kurdwanowski to wyjątkowe perły na mapie Podgórza Duchackiego. Z miłości do przyrody i naszej dzielnicy będę zawsze wspierał te wyjątkowe miejsca" - Krzysztof Kot, Radny Dzielnicy XI.

Opis projektu

Projekt przewiduje po 500 000 zł dla każdego Parku na jego tworzenie i rewitalizację.

Prace zostaną zrealizowane zgodnie z dokumentacjami projektowymi i z godnie z planem prac wykonywanych przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie.

Autor projektu wyraża zgodę na zastosowanie alternatywnych rozwiązań nieprzewidzianych w tym projekcie, które spełniłyby jego podstawowe założenia. Wszystkie elementy zagospodarowania terenu, jak także konkretne lokalizacje, zostaną poddane analizie możliwości realizacji pod względem obowiązujących przepisów prawa na etapie sporządzania dokumentacji projektowej wraz z uzgodnieniami. Docelowy projekt zagospodarowania terenu zostanie skonsultowany z autorem projektu Budżetu Obywatelskiego.

Projekt zostanie zrealizowany do wysokości wyznaczonych środków finansowych.

 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Coraz więcej betonu w mieście zmusza nas do tworzenia i ochrony miejsc zielonych. To kwestia być albo nie być dla miasta i jego mieszkańców.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Park Drwinka tworzenie parku i jego rewitalizacja 500 000,00 PLN
Park Duchacki rewitalizacja 500 000,00 PLN
Park Kurdwanowski rewitalizacja 500 000,00 PLN
1 500 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
realizacja zadania 2024 - 2025
Charakterystyka długoterminowych skutków: Projekt zakłada przeznaczenie środków finansowych na kontynuację rewitalizacji Parku Drwinka, Parku Duchackiego oraz Parku Kurdwanów. Realizacja zadania pozwoli na rewitalizację wskazanych parków oraz kontynuację prac na podstawie dokumentacji projektowych i materiałów opracowanych przez Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie.
powrót