Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt ogólnomiejski NR 102:

Ciąg pieszo-rowerowy na ul. Bulwarowej

Edycja Budżet Obywatelski 2023 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

1 500 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: ul. Bulwarowa

Krótki opis projektu

Projekt zakłada przebudowę istniejącego chodnika  przy ul. Bulwarowej od strony osiedla Sportowego na ciąg pieszo rowerowy  na odcinku od al. Róż do ul. Wojciechowskiego.

Opis projektu

Projekt zakłada przebudowę istniejącego chodnika  przy ul. Bulwarowej od strony osiedla Sportowego na ciąg pieszo rowerowy  na odcinku od al. Róż do ul. Wojciechowskiego.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Obecnie ruch na chodniku przy ul. Bulwarowej zagraża bezpieczeństwu pieszych spacerujących po tym chodniku. W okresie wiosna-lato-jesień ruch pieszych i rowerzystów jest tak duży, że niejednokrotnie dochodzi do kolizji tych uczestników ruchu. Niestety argumenty skierowane do rowerzystów zazwyczaj kończą się nieprzyjemnymi sytuacjami. Projekt został złożony jako ogólnomiejski ponieważ w okresie wiosenno - jesiennym korzystają z niego mieszkańcy z całego Krakowa, którzy przyjeżdżają nad zalew nowohucki. 

 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Projekt opracowanie dokumentacji projektowej 100 000,00 PLN
Realizacja inwestycji Budowa ciągu pieszo-rowerowego 1 400 000,00 PLN
1 500 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Projekt Opracowanie dokumentacji projektowej 2024 r.
Realizacja inwestycji Budowa ciągu pieszo-rowerowego 2025 r.
Charakterystyka długoterminowych skutków: Przebudowany na ciąg pieszo-rowerowy chodnik znacznie poprawi komfort użytkowania niechronionych uczestników ruchu drogowego . Obecnie poruszanie się chodnikiem nie jest bezpieczne dla pieszych, z uwagi na wzmagający się w okresie wiosenno-letnim, natężony ruch jednośladów. Bardzo często dochodzi do kolizji między rowerzystami a pieszymi, co jest powodem nieprzyjemnych sytuacji. Wydzielenie osobnych szlaków do poruszania się, znacząco poprawi sytuację i bezpieczeństwo użytkowników.
powrót