Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt lokalny - Dzielnica XI NR 16:

Ograniczniki skrajni na parkingach wzdłuż ul. Wysłouchów

Edycja Budżet Obywatelski 2023 Projekt lokalny - Dzielnica XI Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

40 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: ul. Wysłouchów (między skrzyżowaniem z ul. Halszki a przystankiem autobusowym

Krótki opis projektu

Montaż ograniczników skrajni na miejscach parkingowych wzdłuż ul. Wysłouchów, aby móc wygodniej poruszać się po chodniku.

Opis projektu

Projekt zakłada montaż ograniczników skrajni na miejscach parkingowych wzdłuż ul. Wysłouchów - na odcinku od skrzyżowania z ul. Halszki do przystanku autobusowego "Wysłouchów". Takie elementy uniemożliwiają zbyt głęboki wjazd w miejsce parkingowe i "nawis" nad chodnikiem, który ogranicza pieszym dostępną szerokość chodnika.

Separatory zostałyby zamontowane na ok. 115 miejscach parkingowych na odcinku między skrzyżowaniem z ul. Halszki oraz przystankiem autobusowym "Wysłouchów", które zostały niedawno wyremontowane (jak na załączonej grafice). Wszystkie miejsca są częścią drogi publicznej pod zarządem ZDMK. 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Poruszanie się po chodnikach nie zawsze jest łatwe. Wśród wielu przeszkód są między innymi samochody parkujące prostopadle do jezdni, które dojeżdżają kołami aż do samego krawężnika, przez co przód lub tył pojazdu "nawisa" nad chodnikiem. Utrudnia to poruszanie się pieszym, którzy muszą zmieścić się na małej powierzchni, często ocierając się o zaparkowane pojazdy. Ograniczniki skrajni uniemożliwia taką sytuację, a jednocześnie pomagają kierowcom samochodów o niższym zawieszeniu nie uszkodzić zderzaka o krawężnik.


Najwęższy chodnik znajduje się w okolicy skrzyżowania z ul. Halszki, dlatego ten fragment ul. Wysłouchów został wybrany do tego etapu. Po zamontowaniu ograniczników w tej edycji, będzie można w przyszłości rozszerzyć zakres o pozostałe miejsca parkingowe.

Zakres projektu, zobrazowanie problemu oraz zdjęcie przykładowego ogranicznika skrajni znajdują się na załączonych grafikach.
 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Zakup i montaż elementów Zakup i montaż ograniczników skrajni na miejscach parkingowych 37 500,00 PLN
Wykonanie projektu Wykonanie projektu 2 500,00 PLN
40 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Wykonanie projektu Wykonanie projektu I-II kwartał 2024 r.
Montaż w terenie Montaż w terenie II-III kwartał 2024 r.

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Realizacja zadania przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu. Montaż ograniczników skrajni wzdłuż ul. Wysłouchów uniemożliwi pojazdom zbyt głęboki wjazd w miejsca parkingowe, który ogranicza pieszym dostępną szerokość chodnika.
powrót