Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt ogólnomiejski NR 44:

Nowe boisko przy szkole!

Projekt odrzucony: W związku ze zgłoszeniem SP 38 i XIII LO do programu Olimpia, polegającym na budowie przyszkolnych hal sportowych, dla którego wsparcie finansowe zapewnia Minister Sportu i Turystyki, Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie informuje, iż ww. szkoły otrzymały dofinansowanie. W związku z powyższym tut. ze względu na kolizję inwestycyjną niniejszy projekt zostaje odrzucony.Na etapie opiniowania projektów BO Pomysłodawczyni była informowana o programie Olimpia.

Edycja Budżet Obywatelski 2023 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

1 520 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Pułkownika Francesco Nullo 23

Dodatkowe lokalizacje: Sądowa 4

Krótki opis projektu

Modernizacja starych, niewyremontowanych boisk i urządzeń sportowych przy Szkole Podstawowej nr 38 i XIII Liceum Ogólnokształcącym w celu poprawy bezpieczeństwa i zapewnienia komfortu podczas aktywności fizycznej uczniów oraz mieszkańców

Opis projektu

Stare asfaltowe boiska przy Szkole Podstawowej nr 38 i XIII Liceum Ogólnokształcącym na Grzegorzkach od wielu lat domagają się modernizacji i rewitalizacji. Ze względu na długotrwałe procedury związane ze stanem prawnym działek, boiska te - leżące w samym sercu Krakowa - nie mogły być remontowane.

 
Obecnie możliwa jest modernizacja boisk zlokalizowanych na działkach nr 422/15 oraz nr 422/16 obręb 5 Śródmieście.
 
Dzisiaj boiska te są niebezpieczne i niedostosowane do użytkowania przez dzieci i młodzież. Wysłużone boiska w niczym nie przypominają nowoczesnych i w pełni funkcjonalnych obiektów. Asfaltowy plac powstał już wiele lat temu i od tego czasu nie przechodził żadnych napraw.
Nawierzchnia jest dziurawa i nierówna, przez co ryzykowane jest przeprowadzenie tam lekcji. Te boiska mają wiele lat i pamiętają jeszcze czasy dzieciństwa dzisiejszych rodziców i absolwentów, którzy przyprowadzają swoje dzieci.
 
Dzięki uregulowaniu własności terenu możliwe jest rozpoczęcie modernizacji boisk.

Projekt inwestycji obejmuje: remont i modernizację boisk, wyposażenie sportowe boisk oraz zamontowanie elementów małej architektury.

Wyposażenie sportowe boiska na podstawie projektu i potrzeb szkół: np. budowa boisk wielofunkcyjnych - m.in. wymiana bramek do piłki nożnej oraz koszy do koszykówki, montaż piłkochwytów oraz słupków do siatkówki (zestaw słupków z miejscem dla sędziego
do gry w siatkówkę i tenisa ziemnego), budowa bieżni treningowej, stołu do gry w szachy i warcaby oraz stołu do tenisa stołowego.
 
Elementy dodatkowej infrastruktury: budowa oświetlenia, wymiana ogrodzenia wokół terenu, budowa monitoringu. 
 
Elementy małej architektury: ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery i hulajnogi.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Boiska aktualnie znajdują się w fatalnym stanie, korzystanie z nich może łatwo skończyć się kontuzją przy najmniejszym upadku, a z braku odpowiedniej infrastruktury uprawianie takich sportów jak siatkówka czy piłka nożna jest niemożliwe. Boisko znajduje się blisko centrum miasta, dlatego jego atrakcyjna lokalizacja przyciągnie wielu mieszkańców. W pobliżu znajdują się przedszkola, sądy oraz tereny rekreacyjne, które nie są wystarczające w związku z ogromną liczbą dzieci i młodzieży zamieszkującej teren osiedla.


Zmodernizowane boiska przyczynią się do promocji aktywności fizycznej nie tylko wśród uczniów przylegających szkół, ale także mieszkańców Dzielnicy II i Krakowa. Każda osoba będzie mogła korzystać z boisk zgodnie z regulaminem, a odpowiednio wyposażony teren będzie sprzyjać aktywnemu wypoczynkowi i nawiązywaniu właściwych relacji międzyludzkich.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Projekt i modernizacja terenu objętego projektem Całkowity koszt inwestycji 1 520 000,00 PLN
1 520 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Projekt Przygotowanie projektu dla modernizowanego terenu I-II kwartał 2024
Realizacja projektu Prace modernizacyjne, przebudowa, doposażenie terenu III-IV kwartał 2024
powrót