Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt lokalny - Dzielnica XI NR 10:

Nie leć w kule - zagraj w bule!

Edycja Budżet Obywatelski 2023 Projekt lokalny - Dzielnica XI Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

200 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Działka miejska nr 262/1, P-63

Krótki opis projektu

Projekt zakłada budowę wolnostojącego, ogólnodostępnego boiska do gry w bule. Boiska w rozmiarze umożliwiającym organizowanie turniejów, otoczonego stałą barierą. Boiska z trybunami, koszami na śmieci, ławkami, krzewami i drzewami.

Opis projektu

Nie leć w kule - zagraj w bule! Dla zdrowia i pogody ducha dla starszego i malucha.

Projekt przewiduje zagospodarowanie działki miejskiej i budowę na niej ogólnodostępnego boiska do gry w bule. Boiska, które będzie w rozmiarze umożliwiającym organizowanie turniejów - 4x15m.
Do Bulodromu zostanie doprowadzona ścieżka, a w jego pobliżu zostaną zamontowane ławki z oparciami, posadzone zostaną krzewy i uzupełnione drzewka. Dla zachowania czystości zostaną zamontowane kosze umożliwiające segregacje śmieci.
Cała infrastruktura rekreacyjna będzie znajdować się w odległości zapewniającej bezpieczeństwo oglądających.

 

Autor projektu wyraża zgodę na zastosowanie alternatywnych rozwiązań nieprzewidzianych w tym projekcie, które spełniłyby jego podstawowe założenia. Wszystkie elementy zagospodarowania terenu, jak także konkretne lokalizacje, zostaną poddane analizie możliwości realizacji pod względem obowiązujących przepisów prawa na etapie sporządzania dokumentacji projektowej wraz z uzgodnieniami. W przypadku braku możliwości realizacji zadania na wskazanej działce konieczne będzie wskazanie nowej lokalizacji. Docelowy projekt zagospodarowania terenu zostanie skonsultowany z autorem projektu Budżetu Obywatelskiego.

Projekt zostanie zrealizowany do wysokości wyznaczonych środków finansowych.

Podane ceny w kosztorysie projektu są cenami orientacyjnymi, które zostaną szczegółowo określone przez Projektanta na etapie opracowywania dokumentacji projektowej.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Bulodrom przewidziany jest na działce miejskiej, w cichym miejscu otoczonym drzewami. Miejscu, które wszystkim graczom zapewni spokój i pozwoli na skupienie. Osoby oglądające zmagania graczy będą mogły usiąść wygodnie wśród zieleni na ławeczkach z oparciami w bezpiecznej odległości od Bulodromu.
 

Gra w bule jest bardzo bezpieczną grą towarzyską z prostymi zasadami, z którymi poradzą sobie dzieci, młodzież i seniorzy. Nie wymaga wielkich umiejętności, a jedynie chęci współzawodniczenia w miłej atmosferze. Pozwala na integrację międzypokoleniową.

Graczami mogą być nie tylko wszyscy mieszkańcy Kurdwanowa i Piasków ale również mieszkańcy pozostałej części Dzielnicy XI oraz dzielnic z nią sąsiadujących z uwagi na świetną lokalizację planowanej inwestycji.
 
Zagospodarowanie działki zapewni dodatkowy dostępny dla wszystkich zielony punkt na mapie Dzielnicy XI!
 
Załączone do projektu zdjęcia ukazują przykładowe rozwiązania, które w trakcie wyboru i dostosowywania projektu mogą ulec zmianie.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Dokumentacja projektowa Opracowanie dokumentacji projektowej. 30 000,00 PLN
Prace budowlane Wykonanie prac budowlanych. 170 000,00 PLN
200 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Dokumentacja projektowa Opracowanie dokumentacji projektowej. 2024
Prace budowlane Wykonanie prac budowlanych. 2025

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Projekt zakłada budowę ogólnodostępnego bulodromu – miejsca do uprawiania co raz bardziej powszechnej i lubianej miejskiej dyscypliny sportu. Dzięki realizacji inwestycji, mieszańcy będą mogli organizować rozgrywki towarzyskie sprzyjające integracji. Nasadzenie nowych roślin uatrakcyjnią okolicę oraz wpłyną na poprawę bioróżnorodności środowiska.
powrót