Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt ogólnomiejski NR 80:

Diagnostyka w Schronisku dla Zwierząt

Edycja Budżet Obywatelski 2023 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

180 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Rybna 3, 30-254 Kraków

Krótki opis projektu

Czas na kolejny krok dla Schroniska. Po samochodzie, sprzęcie do rehabilitacji, klatkach dla kotów oraz wybiegu dla psów przyszedł czas na zakup nowoczesnego sprzętu diagnostycznego.

Opis projektu

Zakup nowoczesnego sprzętu diagnostycznego VS2 (analizator biochemiczny), HM5 (analizator hematologiczny), i-STAT Alinity (analizator laboratoryjny przenośny 5 w 1) oraz VETSCAN IMAGYST (wielofunkcyjna platforma diagnostyczna wykorzystująca technologię sztucznej inteligencji) ułatwiłby pracę lekarzom weterynarii w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt oraz usprawniło proces leczenia zwierząt. 
Są to aparaty, które mają szerokie możliwości diagnostyczne, łatwość obsługi i możliwość uzyskania wyników w ciągu kilku minut, co zaowocuje szybszym uzyskaniem diagnozy i wdrożenia leczenia, bez konieczności kilkugodzinnego oczekiwania na wyniki z laboratoriów zewnętrznych, finalnie przyczyniając się do skrócenia przebywania zwierząt w Schronisku. 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Przyspieszenie pracy lekarzy weterynarii w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt oraz usprawnienie procesu leczenia zwierząt. 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Zakup sprzętu Zakup sprzętu: analizator krwi, aparat do morfologii krwi, wielofunkcyjna platforma diagnostyczną, która z wysoką czułością i swoistością klasyfikuje pasożyty jelitowe u psów i kotów. 180 000,00 PLN
180 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Przetarg Ogłoszenie przetargu na zakup I-II kwartał 2024
Zakup Zakup sprzętu III-IV kwartał 2024
Charakterystyka długoterminowych skutków: Gmina Miejska Kraków zapewnia opiekę bezdomnym zwierzętom poprzez utrzymywanie schroniska na podstawie umowy zawartej z Krakowskim Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami, która obejmuje również obowiązek wyłapywania bezdomnych zwierząt z obszaru Krakowa. Zwierzęta chore lub ranne poddawane są niezwłocznie leczeniu w schronisku bezpośrednio po ich przyjęciu. Zaproponowane urządzenia mają szerokie możliwości diagnostyczne, łatwość obsługi i możliwość uzyskania wyników w ciągu kilku minut, co zaowocuje szybszym uzyskaniem diagnozy i wdrożenia leczenia, bez konieczności kilkugodzinnego oczekiwania na wyniki z laboratoriów zewnętrznych, finalnie przyczyniając się do usprawnienia leczenia zwierząt, ułatwienia pracy lekarzom weterynarii, skrócenia przebywania zwierząt w Schronisku.
powrót