Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt ogólnomiejski NR 79:

Zadbajmy o wolno żyjące koty

Edycja Budżet Obywatelski 2023 Projekt ogólnomiejski - dotyczy całego obszaru Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

50 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Kraków

Krótki opis projektu

Projekt ma na celu wspomóc mieszkańców w ich staraniach dotyczących opieki nad kotami wolno żyjącymi w szczególności zapewnieniu kotom odpowiedniego pokarmu w okresie jesienno-zimowym.

Opis projektu

Wielu mieszkańców Krakowa opiekuje się kotami wolno żyjącymi oraz je dokarmia. Koty wolno żyjące są to koty urodzone lub żyjące na wolności w otoczeniu człowieka, nie są kotami bezdomnymi dlatego nie należy ich odławiać i wywozić do schroniska. 

W najzimniejszych porach roku potrzebują opieki i pomocy człowieka. Osoby zajmujące się tymi zwierzętami na terenie Krakowa często kupują karmę z własnych pieniędzy, a karma dla zwierząt w ostatnim czasie bardzo podrożała.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Projekt ma na celu wspomóc mieszkańców w ich staraniach dotyczących opieki nad kotami wolno żyjącymi w szczególności zapewnieniu kotom odpowiedniego pokarmu w okresie jesienno-zimowym.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Karma Karma dla kotów 50 000,00 PLN
50 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Zakup karmy Zakup karmy I-II kwartał 2024
Dystrybucja Dystrybucja zakupionej karmy III-IV kwartał 2024
Charakterystyka długoterminowych skutków: Sprawowanie opieki nad kotami wolno żyjącymi na terytorium Gminy Miejskiej Kraków, w tym ich dokarmianie, realizowane jest przy współpracy z organizacjami społecznymi, których statutowym celem działania jest ochrona zwierząt oraz przy współpracy ze społecznymi opiekunami kotów wolno żyjących, pod nadzorem Wydziału Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Krakowa. Opieka obejmuje w szczególności: 1) finansowanie odrobaczania, zwalczania pasożytów zewnętrznych, kastracji i sterylizacji, znakowania oraz wybranych szczepień i leczenia wolno żyjących kotów będących w złej kondycji fizycznej; 2) przetrzymanie kota w lecznicy na czas koniecznych zabiegów weterynaryjnych, a następnie umożliwienie przekazania go z powrotem na teren skąd został odłowiony; 3) dokarmianie wolno żyjących kotów w okresie zimowym, karmą zakupioną przez Gminę Miejską Kraków. Informacje o sposobie odbioru karmy przekazywane są bezpośrednio społecznym opiekunom kotów wolno żyjących przez Wydział Kształtowania Środowiska Urząd Miasta Krakowa. Zakup karmy zapewni tej grupie zwierząt dostęp do odpowiedniego pokarmu w okresie jesienno-zimowym oraz wesprze mieszkańców w ich staraniach dotyczących opieki nad tymi zwierzętami.
powrót