Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - Dzielnica II NR 8:

Dla każdego coś dobrego!

Edycja Budżet Obywatelski 2023 Projekt lokalny - Dzielnica II Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

40 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Plac zabawy przy Szkole Podstawowej nr 39 im. Bartosza Głowackiego, ul. Jachowicza 5, 31-564 Kraków

Krótki opis projektu

Wyposażenie znajdującego się przy szkole placu zabaw w kolejne elementy do spędzania na nim wolnego czasu.

Opis projektu

Przy Szkole Podstawowej nr 39 obecnie funkcjonuje ogólnodostępny  plac zabawy, który składa się z

  1. dwóch ławek do siedzenia
  2. trzech huśtawek równoważnikowych dla dwójki dzieci
  3. zjeżdżalni
  4. wieży pajęczej do wspinania
  5. huśtawki wachadłowej podwójnej 
  6. bocianiego gniazda 
  7. równoważni.
Ostatnie trzy elementy zostały zrealizowane z Budżetu Obywatelskiego 2021. 

Na terenie szkoły znajduje się również boisko do gry w piłkę nożną, siatkówkę oraz koszykówkę. Z placu szkoły mogą korzystać wszyscy mieszkańcy dzielnicy, a także miasta Krakowa. Różnorodna oferta miejsca sprawia, że w godzinach popołudniowych oraz w weekendy zagląda tam wiele osób i spędza swój czas wolny w aktywny sposób. Przychodzą rodzice z dziećmi, młodzież, a także osoby starsze. 
Z wyżej wymienionych rzeczy w czasie przerw, lekcji wychowania fizycznego oraz pobytu na świetlicy korzystają  również uczniowie Szkoły Podstawowej nr 39. 
Rozbudowa ogólnodostępnego przyszkolnego parku rekreacyjnego jest potrzebna społeczności dzielnicy, gdyż z roku na rok przybywa jego beneficjentów ( został oddany do użytku nowy blok mieszkalny przy ul. Świezianki.
  W planie rozbudowy skupimy się na poszerzeniu atrakcji znajdujących się na placu zabaw poprzez umieszczenie nowych elementów np. huśtawki poczwórnej tak, aby można było huśtać się w większym gronie. Do rozbudowy placu zabaw chcielibyśmy również użyć tablic do rysowania  oraz domku w którym można zrobić sobie bazę. W celu usprawnienia motoryki dużej wykorzystalibyśmy pajęczaki do wspinania się. 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Szkoła Podstawowa nr 39 jest Starą Szkołą na Dąbiu. W jej murach czas spędziło wielu mieszkańców tego osiedla, a teraz przyprowadzają do niej swoje dzieci.  Z roku na rok przybywa uczniów, którzy rozpoczynają tutaj swoją przygodę, w której istotną sferę stanowi czas po lekcjach. Spędzany jest w sezonie jesiennym, wiosennym oraz letnim na placu zabaw. Jego rozbudowa umożliwi aktywnie spędzać ten czas większej liczbie dzieci, a także na wybranie im elementów, których w danym momencie najbardziej potrzebują.

 
Teren Szkoły Podstawowej nr 39 doskonale nadaje się na miejsce realizacji prezentowanego projektu. Na jej obszarze znajduje się już kilka obiektów tworzących (wielofunkcyjny) plac zabaw. Dołączenie do nich nowych konstrukcji niewątpliwie zwiększyłoby atrakcyjność przyszkolnej przestrzeni, z której mogliby korzystać nie tylko uczniowie, ale i dorośli (zwłaszcza mieszkańcy okolicy). 

 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Dokumentacja Opracowanie dokumentacji 8 000,00 PLN
Sprzęt Zakup sprzętu 25 000,00 PLN
Transport 2 000,00 PLN
Montaż 5 000,00 PLN
40 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Dokumentacja Opracowanie dokumentacji styczeń - marzec 2024
Zamontowanie sprzętu Przyjazd firmy i zamontowanie sprzętu. marzec - czerwiec 2024
Charakterystyka długoterminowych skutków: Plac zabaw zlokalizowany na terenie SP nr 39 jest ogólnodostępny i służy wszystkim mieszkańcom Dąbia, niezależnie od wieku. Zielone strefy wypoczynku pozwolą na relaks i rekreację na świeżym powietrzu. W szczególności plac zabaw służyć będzie rodzicom oraz rodzeństwu oczekującym na zakończenie lekcji lub zajęć dodatkowych uczniów SP nr 39. Nowo powstałe strefy będą także pełnić funkcję dodatkowego miejsca spotkań harcerzom ZHP, które ma swoją siedzibę w budynku szkolnym oraz innym grupom niezrzeszonym.
powrót