Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt ogólnomiejski NR 94:

Podjazd rowerowy i wejście na wał wiślany od ulicy Sierpowej

Projekt odrzucony: Zadanie odrzucone na podstawie §17 ust. 1 pkt. 7 Regulaminu budżetu obywatelskiego Miasta Krakowa. Uzasadnienie: Budowa podjazdu rowerowego oraz rampy dla pieszych umożliwiających dostanie się na wał wiślany od ul. Sierpowej (skrzyżowanie z ul. Niepołomską) będzie wymagała wejścia na teren działki nr: 199/3 obręb 53 Nowa Huta będącej własnością Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie. W ramach procedury Budżetu Obywatelskiego projekty nie mogą być realizowane na gruntach nie należących do Gminy Miejskiej Kraków. Biorąc pod uwagę powyższe wnioskowany zakres inwestycji opiniuje się negatywnie.

Edycja Budżet Obywatelski 2023 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

60 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Sierpowa-Niepołomska (działka 310/9)

Krótki opis projektu

Projekt zakłada utworzenie infrastruktury umożliwiającej bezpieczne dostanie się na asfaltową ścieżkę na wale od strony ulicy Sierpowej - z kierunku ul. Lema i Parku Lotników.

Opis projektu

Projekt zakłada budowę podjazdu rowerowego oraz schodów lub rampy dla pieszych umożliwiających bezpieczne dostanie się na wał od strony ulicy Sierpowej.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Podjazd zapewni mieszkańcom bezpieczną i wygodną możliwość skorzystania z drogi asfaltowej na wale.
W chwili obecnej dziesiątki, a w sezonie setki osób ryzykuje zdrowie podchodząc i podjeżdżając po śliskiej, gruntowej ścieżce. Alternatywne podejścia od strony al. Pokoju (Plaza) lub ul. Zajęczej wymagają dłuższego spaceru zwykle błotnistą ul. Niepołomicką.
 
Projekt zgłoszony jako miejski ze względu na zasięg: głównymi beneficjentami będą mieszkańcy osiedli Dąbskiego, okolic Lema oraz Wieczystej i Ugorka, czyli dzielnic II, III i XIV. Skorzystają również inni krakowianie podróżujący rowerami wałem na trasie Nowa Huta - centrum miasta. Będą mieli możliwość wygodnego dojazdu na al. Pokoju oraz uniknięcia wpychania rowerów po schodach na końcu wału - na most na Białusze.
 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Opracowanie dokumentacji projektowej Wykonanie projektu inwestycji z uwzględnieniem uzgodnień z zarządcą wałów przeciwpowodziowych 20 000,00 PLN
Wykonanie inwestycji 40 000,00 PLN
60 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Dokumentacja projektowa Wykonanie dokumentacji w uzgodnieniu z zarządcą wałów przeciwpowodziowych oraz zarządem dróg. I kwartał 2024
Wykonanie inwestycji II kwartał 2024

Galeria

powrót