Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt lokalny - Dzielnica XII NR 7:

Modernizacja placu zabaw

Edycja Budżet Obywatelski 2023 Projekt lokalny - Dzielnica XII Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

47 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Osiedle Nowy Prokocim ul. Kurczaba 19 działka ewidencyjna nr 308/30 obręb nr 55.

Krótki opis projektu

Cel projektu to modernizacja placu zabaw na terenie przedszkola nr 154 ( ul. Kurczaba 19 ). Będzie on doskonałą alternatywa dla dzieci korzystających z sąsiedniego placu zabaw, który jest zdecydowanie „przeludniony”.

Opis projektu

Na terenie osiedla Nowy Prokocim znajduje się Miejskie Przedszkole nr 154 przy ul. Kurczaba. Posiada piękny, zielony teren. Urządzenia zabawowe, które znajdują się tutaj od kilkunastu lat niestety pomimo konserwacji systematycznych napraw uległy zużyciu i należy je zastąpić nowymi urządzeniami. Zależy nam na nowoczesnym i bezpiecznym placu zabaw.

W ramach projektu planujemy zamontować jeden lub kilka zestawów zabawowych takich jak np.: ( Zestaw Junior nr 3, Zestaw Junior nr 1, Zestaw nr 21, Zestaw nr 1 firmy AVIS) lub inne. Ostateczny dobór zabawek odbędzie w porozumieniu z projektantem na etapie wykonania projektu zagospodarowania placu. Dzięki nowym urządzeniom  dzieci będą  wykonywały czynności, które są bardzo ważne dla ich rozwoju. Dlatego potrzebny jest plac zabaw, który dostarczy dzieciom rozrywki, wspomoże ich rozwój, ale również zintegruje całe rodziny. Plac zabaw byłby dostępny dla najmłodszych mieszkańców osiedla. Plac  z nowymi urządzeniami będzie tez alternatywą dla dzieci korzystających już sąsiedniego placu zabaw, który cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem i jest on zdecydowanie  „przeludniony”. Dzieci muszą czekać w długiej kolejce do skorzystania z urządzeń zabawowych. Niniejszy projekt wychodzi naprzeciw oczekiwaniom, gdyż będzie stanowił dodatkowe miejsce do zabaw dla dzieci. Pomóżcie prosimy oddajcie głos na ten pomysł.
Twój głos przyczyni się do wielkiej radości maluchów tych obecnych i tych przyszłych!

UZASADNIENIE PROJEKTU

Zmodernizowany plac zabaw przy Samorządowym Przedszkolu nr 154 będzie ogólnodostępny. (Oświadczenie Pani Dyrektor Przedszkola o ogólnodostępności placu zabaw). Projekt zostanie zrealizowany do wysokości wnioskowanych środków.
 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Projekt i realizacja Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z doborem urządzeń i przeprowadzeniem postępowań administracyjnych. Wykonanie placu na podstawie dokumentacji. Wykonanie i montaż tablicy informującej o realizacji zadania z Budżetu obywatelskiego. Realizacja zadania do kwoty posiadanych środków. 47 000,00 PLN
47 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Realizacja zadania Realizacja zadania 2024 rok

Załączniki

Charakterystyka długoterminowych skutków: Według Wnioskodawcy projektu, modernizacja placu zabaw na terenie przedszkola nr 154 (ul. Kurczaba 19) będzie doskonałą alternatywą dla dzieci korzystających z sąsiedniego placu zabaw, który jest zdecydowanie „przeludniony”. Niniejszy projekt wychodzi naprzeciw oczekiwaniom, gdyż będzie stanowił dodatkowe miejsce do zabaw dla dzieci.
powrót