Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt lokalny - Dzielnica II NR 9:

Zrywamy beton na Rogozińskiego

Edycja Budżet Obywatelski 2023 Projekt lokalny - Dzielnica II Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

110 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Ul. Rogozińskiego, chodnik zachodni, działki: 106/9 obręb S-17 oraz działka 106/10 obręb S-17 i 264/3 obręb S-17

Dodatkowe lokalizacje: działka 106/9 obręb S-17, 106/10 obręb S-17 i 264/3 obręb S-17. W przypadku problemów formalnych na jednej z działek lokalizacja ta powinna zostać pominięta

Krótki opis projektu

Posadźmy dwa duże drzewa w miejsce niepotrzebnych płyt chodnikowych. Tą ulicą chodzimy na tramwaj, do sklepu, lekarza, apteki. Jest ciasna i nieprzyjemna. Drzewa pozwolą jej wypięknieć.

Opis projektu

  • W miejscu płyt chodnikowych, na których przeważnie w sposób niedozwolony parkują samochody zerwany zostanie beton a w powstałą zieloną przestrzeń posadzone zostaną dwa duże drzewa. Ozdobią one tę okolicę oraz poprawią komfort pieszych a także, osób wyjeżdżających z sąsiednich posesji (ograniczona widoczność). 
  • Drzewa będą miały obwód pomiędzy 45 a 50cm a zerwany beton pozwoli im swobodnie się zaadaptować. Konkretny gatunek zostanie wybrany przez spacjalistę z Zarządu Zieleni Miejskiej który uzwględni wszystkie niezbędne uwarunkowania. 
  • Uwolniony pod teren zielony obszar zostanie zabiezpieczony płotkiem, który zapobiegnie dewastacji terenu przez nielegalne parkowanie.
  • W przypadku gdyby jedna z lokalizacji była ze względów formalnych niedostępna to projekt zostanie ograniczony o takie drzewo.  
  • Konkretne miejsca wskazane do zasadzenia drzew widoczne są na poniższych zdjęciach
 
 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Projekt poprawia bezpieczeństwo pieszych i kierowców. Pozytywnie wpływa na środowisko zwiekszajać powierzchnię zieloną i rozwiązuje problem nielegalnego parkowania któremu nie zapobiegły nawet słupki (przykładowe zdjęcie w opisie projektu). Chodnik w kierunku Alei Pokoju pozostanie wciąż wąski, ale zadanie to wykracza poza możliwości Budżetu Obywatelskiego. Wnioskodawca (Marta Pogan) wyraża nadzieję, że w ten sposób zwrócimy uwagę na zaniedbanie tej ulicy z punktu widzenia pieszych.  

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Przygotowanie projektu Opracowanie dokumentacji projektowej 20 000,00 PLN
Realizacja zadania inwestycyjnego Rozbiórka płyt chodnikówych, wybudowanie okienek wraz z systemem antykompresyjnym, posadowieniem drzew oraz montaż płotków 90 000,00 PLN
110 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Przygotowanie projektu Opracowanie dokumentacji projektowej 2024
Realizacja inwestycji Budowa okienem wraz z systemem antykompresyjnym i posadowienie drzew 2025

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Realizacja zadania przyczyni się do usunięcia samochodów, które zajmują niedozwolone miejsca do parkowania, poprawi się komfort osób korzystających z chodnika, pieszy będzie miał lepszą widoczność, a wyjeżdżającym kierowcom z parkingów wewnętrznych nie będą przeszkadzać i utrudniać zasłaniające pojazdy . Na ulicy Rogozińskiego pojawią się nowe drzewa, które ozdobią naturalną zielenią okolice i pozytywnie wpłyną na jej wizerunek.
powrót