Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt ogólnomiejski NR 133:

WSZYSCY RAZEM ZE SZLAUFEM na Kraków! Umyjmy Nasze Miasto!

Edycja Budżet Obywatelski 2023 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

550 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Rondo Mogilskie - poziom dolny, Bronowice Wiadukt, Przejście podziemne Rondo Czyżyńskie

Dodatkowe lokalizacje: Rondo Mogilskie, Bronowice Wiadukt, Przejście podziemne Rondo Czyżyńskie

Krótki opis projektu

Zróbmy coś dla Naszego Miasta! Umyjmy Kraków! WSZYSCY ze SZLAUFEM na Kraków! Projekt zakłada umycie najbardziej uczęszczanych przez Mieszkańców i turystów miejsc w Krakowie. Umyjmy m.in. Rondo Mogilskie...

Opis projektu

Zróbmy coś dla Naszego Miasta! Umyjmy Kraków! WSZYSCY RAZEM ze SZLAUFEM na Kraków!
Projekt zakłada umycie jednych z najbardziej brudnych i najbardziej uczęszczanych przez Mieszkańców i turystów miejsc w Krakowie. Umyjmy RAZEM m.in. Rondo Mogilskie, Bronowice Wiadukt, i przejście podziemne Rondo Czyżyńskie.
 
Wszyscy znamy lub przynajmniej kojarzymy wyżej wymienione lokalizacje. Jedne z najbardziej uczęszczany i rozpoznawalnych miejsc. Przewijają się przez nie tysiące osób dziennie, zarówno pieszo, rowerami, jak i środkami komunikacji miejskiej, czy osobistej. Niektóre z nich są też poniekąd swoistymi wizytówkami Krakowa. Niestety.. są one skandalicznie brudne lub zaniedbane. Powinny zostać umyte! Stąd pomysł na projekt "WSZYSCY RAZEM ZE SZLAUFEM na Kraków! Umyjmy Nasze Miasto!"
 
Co widzą Mieszkańcy, odwiedzający z ościeżnych miast, turyści zza granicy:
 
 
Zdjęcia nie oddają stanu faktycznego. W rzeczywistości miejsca te wyglądają o wiele gorzej
 
 
 
Zakres zadania:
Umycie wszystkich wymagających tego nawierzchni, zarówno pionowych, jak i poziomych z rozróżnieniem wszystkich występujących nawierzchni. W razie konieczności naprawa/odnowienie zniszczonych nawierzchni. Odmalowanie nawierzchni tego wymagających. Założenie nowych bądź uzupełnienie w miejscach brakujących czy uszkodzonych zabezpieczeń (głównie siatki i kolce) przeciw gołębiom. Założenie brakujących oraz wymiana pułapek przeciw szczurom.
 
Podkreśla się, że zakres NIE DOTYCZY obiektów historycznych leżących pod ochroną Konserwatorską.
 
Dokładne lokalizacje:
- Rondo Mogilskie (działka nr 604/1, obręb S-5)
 
Umycie wszystkich wymagających tego nawierzchni, zarówno pionowych, jak i poziomych z rozróżnieniem wszystkich występujących nawierzchni ("ściany", "sufity" podłoże utwardzone). Odmalowanie nawierzchni tego wymagających. Założenie nowych bądź uzupełnienie w miejscach brakujących czy uszkodzonych zabezpieczeń (głównie siatki i kolce) przeciw gołębiom. Założenie brakujących oraz wymiana pułapek przeciw szczurom.
 
- Bronowice Wiadukt (działka nr 472, obręb K-6)
 
Umycie całego wiaduktu. Ewentualne odmalowanie nawierzchni tego wymagających - w tym zniszczonych przez "pseudo graffiti". Założenie pułapek przeciw szczurom.
 
- przejście podziemne Rondo Czyżyńskie (działka nr 207, 182, 179, 180, 178, 187, 186 183, 185, 188, 197, 198, 199, 203, 192, 191 obręb NH-51)
 
Umycie wszystkich wymagających tego nawierzchni, zarówno pionowych, jak i poziomych z rozróżnieniem wszystkich występujących nawierzchni ("ściany", podłoże utwardzone). Zakres do mycia w tym przypadku jest znikomy, głównie podłoże utwardzone / "płytki" wymaga umycia. Założenie brakujących oraz wymiana pułapek przeciw szczurom - część z nich została skradziona lub zniszczona.
 
 
Nie zmarnuj swojego głosu. Wspólnie umyjmy Kraków! WSZYSCY RAZEM ze SZLAUFEM na Kraków!

UZASADNIENIE PROJEKTU

Uzasadnieniem dla realizacji zadania WSZYSCY RAZEM ze SZLAUFEM na Kraków! Umyjmy Nasze Miasto! jest sama idea zawarta w tytule umyjmy Nasze Miasto. Jest nim umycie jednych z najbardziej brudnych i najbardziej uczęszczanych przez Mieszkańców i turystów miejsc w Krakowie.
 
Niedopuszczalne jest, aby Kraków wyglądał tak jak na przedstawionych zdjęciach. Weźmy sprawę w swoje ręce i oddajmy głos na Nas - na Nasze Miasto Kraków.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
realizacja zadania prace wymienione w zakresie zadanie 550 000,00 PLN
550 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
realizacja zadania prace wymienione w zakresie zadanie 2024

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Czyste miasto kształtuje pozytywny wizerunek miasta. Przede wszystkim zapewnia mieszkańcom Miasta Krakowa oraz odwiedzającym turystom komfort i bezpieczeństwo. Taka organizacja pozwoli utrzymać wysoki standard czystości, który wyróżni Kraków na tle innych polskich miast.
powrót