Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt lokalny - Dzielnica IX NR 8:

Borkowska Sauna

Projekt odrzucony: Dla realizacji niniejszego projektu niezbędne jest wykonanie bilansu mocy i zapotrzebowania na energię elektryczną oraz pozyskanie warunków na dostawę wody i energii elektrycznej (w zależności od wyników bilansu), jak również warunków na przyłączenie do kanalizacji, których na dzień dzisiejszy autor projektu nie przedstawił. Niezbędne jest również opracowanie dokumentacji projektowej wraz z pozyskaniem pozwolenia na budowę, nierealne w terminach przewidzianych regulaminem BO. Z punktu widzenia Zarządu Infrastruktury Sportowej roczne koszty utrzymania sauny, choć trudne do oszacowania na tym etapie, mogą znacznie przekroczyć 20% wartości projektu (grzanie sauny, woda, uzdatnianie wody, przeglądy, bieżące utrzymanie).

Edycja Budżet Obywatelski 2023 Projekt lokalny - Dzielnica IX Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

154 200,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: 30-427 Kraków ul. Żywiecka 13 ( działka nr. 187/3 )

Krótki opis projektu

Zadanie zakłada budowę ogólnodostępnej sauny wraz balia na zimną wodę oraz dwóch przebieralni – damskiej i męskiej.

Opis projektu

Projekt Sauny na terenie Dzielnicy IX, zakłada otwarcie mini kompleksu rekreacyjnego złożonego z jednej sauny, strefy relaksu w postaci balii z zimną wodą, leżakami, dwóch przebieralni – damskiej i męskiej oraz w miarę możliwości ogrodzonej strefy zewnętrznej na wolnym powietrzu. Kompleks będzie zaprojektowany i wykonany z wysokiej jakości kontenerów i będzie zlokalizowany na terenie Klubu Sportowego Borek w obszarze zielonym lub w otoczeniu, które już spełnia funkcję rekreacyjną i/lub wypoczynkową dla mieszkańców. Wykonanie Saunarium z wysokiej jakości  kontenerów ma wiele zalet. Daje duże możliwości adaptacji budynku w i do zastanej przestrzeni, jak również szerokie możliwości adaptacji przestrzeni w obrębie samego obiektu. Metoda kontenerów stwarza możliwość przeniesienia obiektu w razie konieczności. Ważnym aspektem proponowanej inwestycji jest również obecna wymiana paneli solarnych na instalację fotowoltaiczną , dzięki której koszty utrzymania kompleksu byłyby zdecydowanie niższe. 

 
 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Rekreacja w formie wypoczynku w saunach i strefach SPA jest w Polsce coraz bardziej popularna i jest na nią coraz większe zapotrzebowanie. Wzorce innych krajów i badania naukowe pokazują, że ten rodzaj rekreacji wpływa pozytywnie na zdrowie w kontekście jednostkowym i społecznym. W Krakowie brakuje ogólnodostępnego kompleksu saunowego nie działającego na zasadach stricte komercyjnych. Przykłady innych miast rozwijających swoją infrastrukturę w tym kierunku pokazują, że miejskie obiekty SPA, a szczególnie obiekty proponujące rekreację saunową i SPA na wysokim poziomie cieszą się dużą popularnością i są oblegane przez mieszkańców.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Opracowanie dokumentacji projektowej 12 000,00 PLN
Koszt sauny 25 000,00 PLN
Koszt bali z wodą 15 000,00 PLN
Koszt kontenerów ( przebieralni damskiej i męskiej ) 90 000,00 PLN
Koszt leżaków 200,00 PLN
Koszt zagospodarowania terenu 12 000,00 PLN
154 200,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Opracowanie dokumentacji projektowej pierwszy kwartał 2024
Realizacja projektu pierwszy kwartał 2024

Galeria

powrót