Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt ogólnomiejski NR 84:

Budowa rolkowiska/ lodowiska miejskiego

Projekt odrzucony: Autor projektu nie wskazał lokalizacji dla realizacji zadania. Dodatkowo wykonanie lodowiska wymaga pozyskania warunków na dostawę mediów tj. prądu i wody. Szacuje się, że roczne koszty utrzymania przekroczą wartość projektu co najmniej o 20%. Ponad to zadanie wymaga pozyskania decyzji pozwolenia na budowę a skoro nie jest podana lokalizacja nie ma nawet możliwości oceny czy jej wydanie jest realne ( MPZP).

Edycja Budżet Obywatelski 2023 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

1 520 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Nowa Huta

Krótki opis projektu

Budowa zadaszonego, całorocznego obiektu dla krakowskich miłośników jazdy na rolkach i łyżwach w każdym wieku.

Opis projektu

Budowa całorocznego obiektu do jazdy na rolkach, wrotkach i łyżwach.   Nawierzchnia dla rolkarzy wykorzystywana jest poza sezonem zimowym. W czasie zimy nawierzchnię zamienia się na lodowisko. Wybudowanie zadaszenia umożliwia korzystanie z obiektu cały rok, niezależnie od warunków atmosferycznych.  Wiele miast nawet miejscowości w Polsce  na przykład Dębica ma takie obiekty a Kraków niestety nie.

UZASADNIENIE PROJEKTU

udzie w dzisiejszych czasach pochłania internet i zawiązana z tym obsługa urządzeń elektronicznych, która nie wymaga wysiłku fizycznego, dlatego ten projekt to szansa na wyciągnięcie ich z domów i pokazanie, że można zdrowo, przyjemnie a przede wszystkim ciekawie  spędzać czas na świeżym powietrzu. Jest to jest szczególnie ważne w postpandemicznym kontekście. W tamtym czasie nie wolno było wychodzić, a lekcje wychowania fizycznego zakrawały o farsę. Teraz już nie ma obostrzeń,  tylko według mnie  brakuje fajnych miejsc, takich jak na przykład rolkowisko/lodowisko. Powrzechnie wiadomo iż, zbyt długie spędzanie czasu przed komputerem czy telefonem , doprowadza do wzrostu odsetka samobójstw, zaburzeń psychicznych, jak i przyczynia się do rozwoju otyłości zwłaszcza  wśród  dzieci i młodzieży. Ruch jest bardzo dobrym lekarstwem na,  zarówno problemy psychiczne, jak i fizyczne,  dlatego  mocno wierzę, że warto stworzyć warunki zachęcające krakowian w każdym wieku do aktywności fizycznej.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Budowa Lodowiska/ rolkowiska miejskiego Wybudowanie obiektu z wielofunkcyjna nawierzchnią 1 520 000,00 PLN
1 520 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
budowa obiektu instalacja szkieletu konstrukcyjnego do ustalenia
Instalacja agregatu Instalacja agregatu do produkcji lodu pod powierzchnią obiektu do ustalenia
Instalacja nawierzchni Budowa nawierzchni rolkowiska do ustalenia
Budowa zadaszenia Instalacja konstrukcji i poszycia do ustalenia
powrót