Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt ogólnomiejski NR 85:

Pomagamy zwierzakom – zakup aparatu USG dla schroniska

Edycja Budżet Obywatelski 2023 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

250 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt prowadzone przez Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami (ul. Rybna 3, 30-254 Kraków)

Krótki opis projektu

Celem projektu jest zakup aparatu USG z doposażeniem kardiologicznym i nowoczesnymi głowicami dla krakowskiego schroniska.

Opis projektu

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt prowadzone przez Krakowskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami sprawuje opiekę nad 200-300 psami i 100-300 kotami (w zależności od pory roku) różnych ras i wielkości. W schronisku znajduje się wiele spragnionych uczucia i domu zwierząt, które z utęsknieniem czekają na ludzi chcących dać im prawdziwy dom i opiekę. Część zwierząt wymaga dodatkowej opieki oraz leczenia weterynaryjnego z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Profesjonalne i nowoczesne USG z doposażeniem kardiologicznym usprawni wykonanie dokładnej diagnostyki wielonarządowej oraz przyczyni się do zwiększenia jakości leczenia zwierząt w schronisku. Różnorodność głowic umożliwi diagnostykę zarówno u psów dużych jak i kotów.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Zakup aparatu USG Ultrasonograf weterynaryjny z doposażeniem kardiologicznym i niezbędnymi materiałami eksploatacyjnymi dla urządzenia. 250 000,00 PLN
250 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Zakup aparatu USG Przeprowadzenie postępowania przetargowego i zakup urządzenia USG. II - IV kw. 2024 r.
Charakterystyka długoterminowych skutków: Gmina Miejska Kraków zapewnia opiekę bezdomnym zwierzętom poprzez utrzymywanie schroniska na podstawie umowy zawartej z Krakowskim Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami, która obejmuje również obowiązek wyłapywania bezdomnych zwierząt z obszaru Krakowa. Zwierzęta chore lub ranne poddawane są niezwłocznie leczeniu w schronisku bezpośrednio po ich przyjęciu. Profesjonalne i nowoczesne USG z doposażeniem kardiologicznym usprawni wykonanie dokładnej diagnostyki wielonarządowej oraz przyczyni się do zwiększenia jakości leczenia zwierząt w schronisku. Różnorodność głowic aparatu USG umożliwi diagnostykę zarówno u psów dużych jak i kotów, co zaowocuje szybszym uzyskaniem diagnozy i wdrożenia leczenia, bez konieczności kilkugodzinnego transportu zwierzęcia do lecznic zewnętrznych, finalnie przyczyniając się do usprawnienia leczenia zwierząt, ułatwienia pracy lekarzom weterynarii, skrócenia przebywania zwierząt w Schronisku.
powrót