Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt ogólnomiejski NR 129:

Przytulny kącik dla mamy i malucha

Edycja Budżet Obywatelski 2023 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

70 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Park Zaczarowanej Dorożki

Dodatkowe lokalizacje: Park im. Tadeusza Kościuszki przy Dworku Białoprądnickim, Park Dębnicki, Park Zalew Nowohucki

Krótki opis projektu

Stworzenie w parkach specjalnych stref do komfortowego karmienia dzieci piersią wraz z przewijakiem.

Opis projektu

Specjalne strefy do karmienia piersią dzieci to nowoczesne i wygodne drewniane ławki, które będą miejscem schronienia i odpoczynku dla mamy i jej dziecka podczas spaceru. Lekkie zadaszenie udekorowane roślinnością pnącą będzie chronić przed deszczem, słońcem, ale też dawać poczucie komfortu i dyskrecji podczas karmienia dziecka. Zamontowanie przewijaka przy ławce umożliwi opanowanie "awarii" bez konieczności powrotu do domu na zmianę pieluszki, a kosz na śmieci ułatwi utylizację odpadów.

 

Autor projektu wyraża zgodę na zastosowanie alternatywnych rozwiązań nieprzewidzianych w tym projekcie, które spełniłyby jego podstawowe założenia. Wszystkie elementy zagospodarowania terenu, jak także konkretne lokalizacje, zostaną poddane analizie możliwości realizacji pod względem obowiązujących przepisów prawa na etapie sporządzania dokumentacji projektowej wraz z uzgodnieniami. Docelowy projekt zagospodarowania terenu zostanie skonsultowany z autorem projektu Budżetu Obywatelskiego.

Projekt zostanie zrealizowany do wysokości wyznaczonych środków finansowych.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Karmienie dziecka piersią oraz przewijanie są czynnościami naturalnymi, ze względu na naturę i fizjologię. Jednak dla pełnego komfortu zarówno matki i dziecka, jak też przypadkowych przechodniów, warto stworzyć miejsce i przestrzeń dedykowaną tym pierwszym. 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Realizacja Wykonanie robót budowlanych w ramach realizacji zadania. 40 000,00 PLN
Projekt Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z niezbędnymi uzgodnieniami i decyzjami. 30 000,00 PLN
70 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Projekt Opracowanie dokumentacji projektowej wraz z niezbędnymi uzgodnieniami i decyzjami. 2024
Realizacja Wykonanie robót budowlanych w ramach realizacji zadania. 2025

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Projekt zakłada montaż zadaszonej ławki, dającej możliwość przewijania w wybranych parkach na terenie Krakowa. Ławka podniesie komfort życia i ułatwi korzystanie z parku rodzicom i opiekunom malutkich dzieci. Realizacja projektu pozwoli na bezpieczne i wygodne zdjęcie zużytego pampersa i jego utylizację, a następnie założenie nowego.
powrót