Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt ogólnomiejski NR 215:

Przejdźmy bezpiecznie przez Bulwarową

Edycja Budżet Obywatelski 2023 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

140 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: ul. Bulwarowa ( okolice skrzyżowania z ul. Odmogile)

Krótki opis projektu

Połączmy dzielnice! Zadanie ma na celu wykonanie przejścia dla pieszych przez ul. Bulwarową ( w okolicy skrzyżowania Bulwarowa/Odmogile) . Ulica jest granicą między dzielnicami XVI i XVIII i generuje bardzo duży ruch.

Opis projektu

Połączmy dzielnice! Zadanie polega na wykonaniu przejścia dla pieszych w okolicach skrzyżowania ul Bulwarowej oraz ul. Odmogile. Przekroczenie ulicy Bulwarowej w tym miejscu jest niezwykle trudne ze względu na wzmożony ruch samochodowy.Inwestycja zlokalizowana jest "na granicy" dwóch dzielnic (XVI i XVIII) nie może być wykonana w ramach budżetów dzielnicowych a w budżecie miasta zawsze znajdą się "większe", "ważniejsze" tematy. Cała nadzieja w Budżecie Obywatelskim!  

UZASADNIENIE PROJEKTU

Wśród korzyści wynikających z realizacji tego zadania prym wiedzie poprawa bezpieczeństwa! Impulsem do zgłoszenia tego zadania są liczne głosy meszkańców o potrzebie wykonania tego przejścia!

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Wykonanie przejścia wraz z oświetleniem Wykonanie przejścia dla pieszych wraz z oświetleniem 100 000,00 PLN
Dokumentacja projektowa Opracowanie projektu dla budowy przejścia dla pieszych wraz z oświetleniem 40 000,00 PLN
140 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
wykonanie projektu wykonanie projektu 2024
Wykonanie przejścia wykonanie przejścia 2025
Charakterystyka długoterminowych skutków: Wykonanie nowego przejścia dla pieszych wraz z dedykowanym oświetleniem w okolicy skrzyżowania ul. Bulwarowej z ul. Odmogile jest odpowiedzią na liczne postulaty mieszkańców. Przejście przez ulicę w tym rejonie jest obecnie ogromnie utrudnione ze względu na duży ruch samochodów. Realizacja zadania znacząco poprawi warunki bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz poprawi komfort jazdy kierowców.
powrót