Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt lokalny - Dzielnica XII NR 29:

„Zakoduj to sobie!”

Edycja Budżet Obywatelski 2023 Projekt lokalny - Dzielnica XII Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

6 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Biblioteka Kraków – Filia nr 43 ul. gen. J. Jasińskiego 32

Krótki opis projektu

„Zakoduj to sobie” to projekt mający na celu zakup kodów do platform udostępniających e-booki i audiobooki do Filii nr 43 Biblioteki Kraków.

Opis projektu

Celem projektu jest zakup kodów do platform udostępniających e-booki i audiobooki do Filii nr 43 Biblioteki Kraków. Platformy i aplikacje e-bookowe oferują użytkownikom szeroki zakres literatury w wersji elektronicznej lub dźwiękowej tj. nowości wydawnicze, bestsellery literatury polskiej i światowej, a także literackie arcydzieła wszech czasów – klasyki literatury.
 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Filia nr 43 Biblioteki Kraków jest miejscem ogólnodostępnym, zapewniającym mieszkańcom Dzielnicy XII bezpłatny dostęp do literatury powszechnej. Biblioteka oferuje usługi czytelnikom w różnym wieku, pochodzącym z różnych środowisk, posiadającym różne wykształcenie i zainteresowania, dlatego w trosce o zaspokojenie potrzeb czytelników, konieczne jest poszerzanie księgozbioru bibliotecznego nie tylko o publikacje w wersji papierowej (tradycyjnej), ale także o książki elektroniczne (e-booki) i dźwiękowe (audiobooki), które można czytać/odtwarzać na telefonie, tablecie, komputerze, czytniku. Książki w wersji cyfrowej posłużą zwłaszcza mobilnym użytkownikom biblioteki, zaś publikacje w pliku dźwiękowym ułatwią czytelnictwo osobom starszym bądź z dysfunkcjami wzroku.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
1. Zakup kodów do platform udostępniających e-booki i audiobooki Zakup kodów dostępu do platform udostępniających e-booki i audiobooki 6 000,00 PLN
6 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
1. Zakup kodów do platform udostępniających e-booki i audiobooki Zakup kodów dostępu do platform udostępniających e-booki i audiobooki I-II kwartał 2024 r.
Charakterystyka długoterminowych skutków: Realizacja zadania zaspokoi potrzeby czytelnicze użytkowników Filii nr 43 Biblioteki Kraków poprzez zakup kodów dostępu do platform udostępniających ebooki i audiobooki. Oferują one użytkownikom szeroki zakres literatury w wersji elektronicznej i dźwiękowej, którą można również odtwarzać na urządzeniach mobilnych. Publikacje w pliku dźwiękowym ułatwią czytelnictwo osobom starszym bądź z dysfunkcjami wzroku.
powrót