Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt lokalny - Dzielnica II NR 22:

Zajęcia biegowo-ruchowe dla mieszkańców Dzielnicy II

Edycja Budżet Obywatelski 2023 Projekt lokalny - Dzielnica II - dotyczy całego obszaru Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

5 200,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Miejsce zbiórki: Skwer im. Mariana Eilego

Krótki opis projektu

Zagospodarowanie czasu wolnego mieszkańców naszej dzielnicy, a w szczególności dzieci i młodzieży, poprzez organizację, profesjonalnych, bezpłatnych zajęć biegowo-ruchowych na terenie osiedli Dąbie, Grzegórzki, Osiedle Oficerskie, Wesoła.

Opis projektu

Zorganizujemy ogólnodostępne zajęcia ruchowe dla wszystkich mieszkańców naszej dzielnicy. 
Wraz z modą na coraz większą aktywność fizyczną chcemy zaproponować cotygodniowe, bezpłatne zajęcia sportowe na terenie naszych osiedli.
 
Będziemy zajmować się organizacją i prowadzeniem zajęć, mających na celu rozwój, doskonalenie i odnowę sprawności psychofizycznej w ramach aktywnego spędzania wolnego czasu. Wyeksponujemy nasze osiedla. Podczas całego roku prowadzonych w tych miejscach treningów, przekonamy wszystkich, że nasza część Krakowa to fantastyczne miejsce do uprawiania sportu, a w szczególności do rozpoczęcia lub kontynuowania swojej przygody z bieganiem. 
 
Nasze treningi będą prowadzone przez profesjonalistów. Osoby z uprawnieniami oraz zawodników z olbrzymim doświadczeniem, którzy na swoje treningi przyciągają tłumy zainteresowanych stroną praktyczną. Będziemy na nie zapraszać dosłownie wszystkich.
 
Nasza dzielnica, wbrew pozorom, ma ogromny potencjał i uważamy, że można i trzeba to wykorzystać w roku 2024! 
Inicjatorem projektu jest klubowicz Stowarzyszenia biegaczy "I Ty Możesz Być Wielki". 
Więcej o nas na: itmbw.pl

UZASADNIENIE PROJEKTU

Celem projektu jest upowszechnianie kultury fizycznej w Krakowie, poprzez najprostszą i najpopularniejszą dziś formę aktywności sportowej - jaką jest bieganie. Zorganizujemy zajęcia na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym stale wpisujący się w kalendarz ogólnodostępnych działań sportowych w naszej części Krakowa.


Realizacja projektu pozwoli na zorganizowanie treningów na wysokim poziomie organizacyjnym, co przyciągnie większą liczbę osób, a tym samym zachęci więcej mieszkańców naszych osiedli do aktywnego spędzania czasu. Zajęcia wpłyną na: 
  • rozwój aktywności sportowej na świeżym powietrzu, 
  • działanie na rzecz wyrównywania szans młodzieży z rodzin o trudnej sytuacji życiowej, 
  • przeciwdziałanie patologiom społecznym, w szczególności narkomanii, alkoholizmowi i nikotynizmowi zagrażającym środowisku młodzieży uczącej się, 
  • promowanie różnych form sportu, rekreacji i turystyki, współpracę z Gminą Miejską Kraków. 
Stworzymy optymalne warunki organizacyjne, sprzyjające rozwojowi kultury fizycznej, przy efektywnej promocji i wykorzystaniu miejsc treningów.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Zatrudnienie profesjonalnego trenera z uprawnieniami do prowadzenia zajęć lekkoatletycznych Stawka: 130 zł brutto za 1,5 godz. prowadzenia zajęć. Łącznie 40 zajęć 5 200,00 PLN
Promocja zajęć Informacje na stronie internetowej organizatora, reklama za pomocą wydarzeń na portalu Facebook, reklama na organizowanych wydarzeniach biegowych. 0,00 PLN
5 200,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Zajęcia biegowe od marca do grudnia 2024 roku Zbiórka co tydzień o godz. 19.00 na terenie Dzielnicy II 2024
Charakterystyka długoterminowych skutków: Zagospodarowanie czasu wolnego mieszkańców dzielnicy II, a w szczególności dzieci i młodzieży, poprzez organizację, profesjonalnych, bezpłatnych zajęć biegowo-ruchowych na terenie osiedli Dąbie, Grzegórzki, Osiedle Oficerskie, Wesoła. Treningi będą prowadzone przez profesjonalistów.
powrót