Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt ogólnomiejski NR 150:

Plenerowe spotkania z kulturą

Edycja Budżet Obywatelski 2023 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

800 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Na terene dzielnicy XVI - na terenie dworku Majteki lub przy Zalewie Nowohuckim, na terenie dzielnicy XVIII - os. centrum E (łaczka przy NCK), os. Mogiła (błonia Mogilskie), os. Chałupki (teren koło Klubu Karino), os. Wolica (teren koło Klubu Jedność)

Dodatkowe lokalizacje: os. Centrum E (łączka między os. Centrum E a NCK), os. Mogiła (błonia Mogilskie), os. Chałupki (teren koło Klubu Karino), os. Wolica (teren koło Klubu Jedność), os. Krzesławice (teren dworku Matejki) lub teren przy Zalewie Nowohuckim

Krótki opis projektu

Zadanie obejmuje cykl 5 spotkań od maja do września dla mieszkańców miasta Krakowa w postaci rodzinnych tematycznych pikników połączonych z kinem plenerowym z repertuarem dla całych rodzin oraz atrakcjami dla najmłodszych.

Opis projektu

Cykl 5 spotkań dedykowanych dla całych rodzin ( od najmłodszych do najstarszych), które będą miały  miejsce w 5 lokalizacjach na terenie dzielnicy XVI i XVIII w formule  pikników rodzinnych połączonych tematycznie z prezentowanym w ich trakcie repertuarem  filmowym w plenerowym kinie, które miałoby miejsce w trakcie pikników. Dla najmłodszych i nie tylko połączone z atrakcjami w postaci warsztatów, zabaw czy konkursów dotyczących kinematografii i literatury. Założeniem projektu jest wspólne spędzenie czasu na rodzinnym  sensie filmowym w formule pikniku wraz z przeprowadzeniem warsztatów, których zadaniem będzie  przybliżenie historii kinomatografii w zakresie powstawania filmów, w tym kreskówek oraz quizów i konkursów m.in. związanych z fabułą wyświetlanych filmów. Zwieńczeniem każdego pikniku będzie wieczorny sens dobrego, starego, polskiego kina.    
 
 
 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Celem powyższych spotkań  jest po pierwsze integracja  mieszkańców Krakowa  poprzez formę rodzinnego pikniku po trudnym okresie  pandemii -  zamknięcia i izolacji, który to okres najtrudniej odczuli najmłodsi i najstarsi mieszkańcy Krakowa, kiedy rodzinne spotkania były zakazane. To właśnie dlatego plenerowe spotkanie z kulturą poprzez wspólne spędzenie czasu na wolnym powietrzu, obejrzenie rodzinnego sensu filmowego i udział w warsztatach i konkursach z wiedzy o kinie ale także o literaturze, która niejednokrotnie stanowiła kanwę dla scenariuszy  bestsellerów filmowych  będzie doskonałym sposobem na propagowanie  spędzania wspólnie czasu międzypokoleniowo w wymiarze rekreacyjnym,  kulturalnym i edukacyjnym dla wszystkich uczestników pikników. Każde spotkanie będzie poświęcone innej tematyce filmowej, co pozwoli na zapewnienie różnorodności w zakresie prezentowanej kinomatografi dla dzieci ale także dla starszych mieszkańców.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Plenerowe spotkania z kulturą piknik rodzinny z plenerowym kinem i warsztatami w 5 lokalizacjach na terenie dzielnicy XVI i XVIII 800 000,00 PLN
800 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
spotkanie w ramach cyklu piknik rodzinny z kinem plenerowym na łączce pomiędzy os. Centrum E a NCK maj - wrzesień 20242023
spotkanie w ramach cyklu piknik rodzinny z kinem plenerowym os. Wolica przy klubie Jedność maj-wrzesień 2024
spotkanie w ramach cyklu piknik rodzinny z kinem plenerowym przy zalewie Nowochuckiem lub na terenie przy Dworku Matejki na os. Krzesławice maj - wrzesień 2024
spotkanie w ramach cyklu piknik rodzinny z kinem plenerowym os. Mogiła błonia Mogilskie maj - wrzesień 2024
spotkanie w ramach cyklu piknik rodzinny z kinem plenerowym os. Chałupki przy klubie Karino maj-wrzesień 2024
Charakterystyka długoterminowych skutków: Realizacja projektu cyklu pikników rodzinnych z plenerowym kinem i warsztatami filmowymi przyniesie długoterminowe korzyści dla mieszkańców Krakowa. Spotkania te integrują społeczność, umożliwiają poszerzanie wiedzy kulturalnej i edukacyjnej, wzmacniają więzi rodzinne oraz tworzą pozytywną atmosferę społeczną. Projekt sprzyja spędzaniu czasu w rodzinie, wspierając relacje międzypokoleniowe i promując aktywne uczestnictwo w życiu społecznym.
powrót