Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt ogólnomiejski NR 157:

Rodzinne rowery ze wspomaganiem elektrycznym

Edycja Budżet Obywatelski 2023 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

390 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Kraków

Krótki opis projektu

Zakup rowerów towarowych ze wspomaganiem elektrycznym do przewozu dzieci, czyli wyposażonych w skrzynię, siedzisko i pasy bezpieczeństwa. Takim rowerem można przewieźć zarówno dwójkę dzieci, jak i duże zakupy.

Opis projektu

Długoterminowy wynajem rowerów, szczególnie tych drogich w zakupie, czyli ze wspomaganiem elektrycznym, kiedy nie jest się pewnym, czy to na pewno jest ten środek transportu, dzięki któremu będzie można wykonywać mniej podróży samochodem po mieście, to najlepszy sposób zapewnienia krakowskim rodzinom z dziećmi jazdy testowej i być może trwałą zmianę nawyków transportowych. 

 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Kraków w ostatnim czasie znalazł się w siódemce polskich miast uznanych przez Europejską Federację Cyklistów za miasto przyjazne rowerom towarowym. Jest to zasługa dwóch bezpłatnych programów realizowanych przez ZTP: 

- rowery towarowe dla firm, instytucji i organizacji pozarządowych,
- elektryczne rowery towarowe do przewozu dóbr, dedykowane dla dostawców towarów do ścisłego centrum. 
 
W ofercie Miasta brakuje rowerów dedykowanych dla osób prywatnych do przewozu dóbr oraz rodzin potrzebujących dowozić dzieci do placówek oświatowych.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
utrzymanie Utrzymanie w roku 2025 60 000,00 PLN
Zakup 10 sztuk rowerów towarowych ze wspomaganiem elektrycznym i utrzymanie Zakup 10 sztuk rowerów towarowych ze wspomaganiem elektrycznym wraz kosztami utrzymania 330 000,00 PLN
390 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
zakup i utrzymanie Przygotowanie i przeprowadzenie zamówienia publicznego na dostawę 10 szt rowerów ze wspomaganiem elektrycznym, wynajęcie powierzchnni magazynowej, uruchomienie i utrzymanie wypożyczalni I-IVkw 2024
utrzymanie wypożyczalni utrzymanie wypożyczalni 2025
Charakterystyka długoterminowych skutków: Długoterminowy wynajem rowerów, szczególnie tych drogich w zakupie, czyli ze wspomaganiem elektrycznym, dostosowanych do przewozu towarów i dzieci, umożliwi zainteresowanym mieszkańcom wypróbowanie tego typu roweru . Dzięki temu będzie można wykonywać mniej podróży samochodem po mieście. Będzie to sposób na zapewnienia krakowskim rodzinom z dziećmi jazdy testowej i być może trwałą zmianę nawyków transportowych.
powrót