Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt ogólnomiejski NR 180:

Potańcówka na Placu przy Poczcie

Edycja Budżet Obywatelski 2023 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

60 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Plac Przy Poczcie

Krótki opis projektu

Zorganizujmy Potańcówkę na Placu przy Poczcie jak za dawnych lat. W końcu to pierwszy „rynek” Nowej Huty. To tutaj koncentrowało się życie mieszkańców i to tu organizowano słynne na cały Kraków potańcówki. Zróbmy to wspólnie raz jeszcze!

Opis projektu

Projekt zakłada organizację potańcówki dla mieszkańców Krakowa w historycznym miejscu Nowej Huty - Placu przy Poczcie. 

 
W ramach wydarzenia przewidziana jest muzyka na żywo z niezbędnym osprzętem, punkt gastronomiczny ze stolikami i ławkami, punkty gier i zabaw dla dzieci i wyznaczone miejsce do tańca. Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich mieszkańców chcących spędzić czas w gronie rodziny i znajomych na tańcu i zabawie. 
 
 
Szczegółowy program będzie omówiony z wnioskodawca.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Plac Przy Poczcie to pierwszy „rynek” Nowej Huty. 

 
Chociaż dzisiejszy spokój zdaje się temu absolutnie zaprzeczać, to tu koncentrowało się życie budującego się miasta. Na placu często organizowano potańcówki. To tutaj 23 czerwca 1949 roku rozpoczęto budowę Nowej Huty. Przy placu znajduje się budynek najstarszej poczty w Nowej Hucie (os. Willowe 28) a nad pocztą mieścił się od 1951 roku pierwszy dom kultury w Nowej Hucie. W budynku obok (os. Willowe 29) znajdował się dom handlowy oraz elegancka restauracja „Gigant”a następnie lokal gastronomiczny o nazwie „Lotos”.  
 
To miejsce tętniło życiem! 
 
Chcemy aby choć na chwile przywrócić temu miejscu odrobine przeszłości organizując dla mieszkańców tak jak to dawniej czyniono - potańcówkę. 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Przygotowanie i organizacja Przygotowanie i organizacja potańcówki 60 000,00 PLN
60 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Przygotowanie i organizacja Przygotowanie i organizacja potańcówki 2024

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Organizacja potańcówki na Placu przy Poczcie w Nowej Hucie przyczynia się do ożywienia historycznego miejsca, integracji społecznej, promocji równości i tworzenia pozytywnego wizerunku dzielnicy. To wyjątkowe wydarzenie przyniesie radość mieszkańcom, umożliwi odkrywanie i celebrowanie historii oraz wspiera długofalowy rozwój społeczny i kulturalny Nowej Huty.
powrót