Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt ogólnomiejski NR 181:

Jarmark Bożonarodzeniowy w Nowej Hucie

Edycja Budżet Obywatelski 2023 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

390 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Plac Centralny lub Aleja Róż lub teren przed NCK

Krótki opis projektu

Jarmark Bożonarodzeniowy w Nowej Hucie? Zróbmy to razem! Niech świąteczny bożonarodzeniowy klimat zagości do serca Nowej Huty!

Opis projektu

Jarmark Bożonarodzeniowy w Nowej Hucie!

Projekt zakłada zorganizowanie Jarmarku Bożonarodzeniowego w Nowej Hucie w ramach którego znajdować się będą punkty w których kupcy oferować będą szeroką gamę artykułów świątecznych i upominków włącznie z rękodziełem, gastronomią i kulturą.

Przewiduje się koncert kolęd i warsztaty świąteczne dla dzieci prowadzone na terenie jarmarku bezpośrednio na placu bez sceny.  

 Projekt zakłada ustawienie ok. 10 kiosków wystawienniczych 3x2 m, zamykanych z podłogą i ogrzewaniem. W przybliżonym terminie 25.11.2024 -01.01.2025 ostateczny termin jest zależny od ustawienia dekoracji świątecznej na tym terenie.

Dobór regionalnych  wystawców zostanie przeprowadzony przez Wykonawcę w porozumieniu z Organizatorem.

 Teren przez cały czas trwania imprezy będzie ogrodzony z  zapewnioną całodobową ochroną.

 
 
Ustalenia szczegółowe programu będą konsultowane z wnioskodawcą.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Jarmarki takie niegdyś były organizowane w przestrzeni tej części miasta Krakowa. 

 
Okres pandemii wymusił zaprzestanie takich działań. Mieszkańcy wielokrotnie wnosili o ich przywrócenie oraz chęć spędzania tego wyjątkowego czasu na wspólnych rodzinnych spacerach pośród rozświetlonych i świątecznie przystrojonych kramach.
 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Organizacja i realizacja Organizacja i realizacja wydarzenia 390 000,00 PLN
390 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Organizacja i realizacja Organizacja i realizacja wydarzenia 2024

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Jarmark Nowohucki uatrakcyjni okres przedświąteczny mieszkańcom Nowej Huty, stworzy alternatywne miejsce dokonywania świątecznych zakupów. Regionalna oferta na straganach przyczyni się do promowania lokalnych wytwórców i przedsiębiorców, co jest szczególnie ważne bo zmianach, które nastąpiły po epidemii na rynku usług i handlu małych firm. Proponowana oferta kulturalna ukierunkowana na szkolne i amatorskie zespoły przyczyni się do promocji tych podmiotów.
powrót