Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt ogólnomiejski NR 206:

Drzewa na przystanki

Edycja Budżet Obywatelski 2023 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

137 500,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Wybrane przystanki na terenie całego miasta. Zwłaszcza te pozbawione zieleni, w okolicy ruchliwych ulic.

Dodatkowe lokalizacje: Drzewa zostaną posadzone w rejonie przystanków:Rondo Mateczny (A) w kierunku Ronda Grunwaldzkiego , Kobierzyńska (T) w kier. Czerwone Maki, Rondo Grzegórzeckie (A) w kier. Ronda Mogilskiego, Rondo Grzegórzeckie (A) w kier. Hali Targowej, Rondo Czyżyńskie (T) w kier. M1 , Rondo Grunwaldzkie (T) w kier. Centrum ICE, Dietla, Rondo Czyżyńskie (A) w kier. Centrum Huty , Muzeum Narodowe (A ) przy Kinie Kijów, Wiślicka (A) w kier. Czyżyn, DH Wanda (A) w kier. Centrum Krakowa, Rondo Kocmyrzowskie (A) w kier. Wzgórz, Rondo Kocmyrzowskie (T) w kier. Wzgórz, Rondo Kocmyrzowskie (A) w kier. Mistrzejowic, Kobierzyńska (A) w kier.Czerwone Maki.

Krótki opis projektu

Drzewa poprawiają estetykę i komfort oczekiwania na autobus czy tramwaj. Na każdym przystanku mogłoby rosnąć drzewo, lub drzewko w zależności od szerokości przystanku.

Opis projektu

Drzewa na przystanku dadzą ochronę przed słońcem i zwiększą komfort oczekujących pasażerów.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Drzewa poprawiają estetykę miejsca. Przystanki które są w terenie zielonym np. te przy Plantach są o wiele przyjemniejszymi niż te bezdrzewne zlokalizowane w miejscach z dużym natężeniem ruchu.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Projekt Opracowanie projektu 35 000,00 PLN
Realizacja Nasadzenia w podanych lokalizacjach 102 500,00 PLN
137 500,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Opracowanie projektu nasadzeń Opracowanie projektu nasadzeń z uzgodnieniami 2024 r.
Nasadzenia Zakup drzew i ich posadzenie 2025 r.
Charakterystyka długoterminowych skutków: Propozycja wniosku budżetu obywatelskiego zakłada wykonanie nasadzeń drzew w rejonie wybranych przystanków autobusowych i tramwajowych, na terenie Krakowa. Realizacja wniosku wpłynie na zwiększenie komfortu osób oczekujących na przystankach, spowoduje zacienienie oraz zwiększy estetykę przystanków.
powrót