Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt lokalny - Dzielnica II NR 32:

Kino pod gwiazdami na Bulwarach Wiślanych.

Edycja Budżet Obywatelski 2023 Projekt lokalny - Dzielnica II Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

84 400,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Bulwary

Krótki opis projektu

Projekt zakłada organizację kina letniego na krakowskich Bulwarach.

Opis projektu

Projekcje filmów odbywałyby się na wolnym powietrzu. Można je podzielić tematycznie - tak aby w każdy weekend był jeden temat przewodni wyświetlanych filmów. Dzięki realizacji projektu możliwe będzie stworzenie kolejnej strefy rekreacyjnej i kulturalnej w sercu miasta i ożywienie tej część Bulwarów Wiślanych. Pozwoli to na wspólne spędzanie czasu wolnego we wspaniałym otoczeniu Wisły. Filmy można będzie oglądać siedząc na rozstawionych leżakach lub po prostu na

przyniesionych ze sobą kocach. Różnorodna tematyka filmów sprawi, że każdy znajdzie coś dla siebie. Od maja do początku września zorganizowanych byłoby 12 seansów.
 

Wykonawcą projektu będzie Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Kino pod gwiazdami na Bulwarach Wiślanych, to projekt mający na celu stworzenie w przestrzeni dzielnicy II kolejnego miejsca spotkań dla mieszkańców. Kino na wolnym powietrzu w Krakowie - jednej ze stolic życia kulturalnego, wpasuje się w charakter miasta i stanie się atrakcyjną propozycją dla mieszkańców miasta na spędzenie wolnego czasu.
Lokalizacja kina na Bulwarach Wiślanych gwarantuje duże zainteresowanie, ze względu na fakt, iż jest to bardzo popularna weekendowa trasa spacerowa wielu mieszkańców. Dzięki zróżnicowanemu repertuarowi i szerokiej grupie docelowej projekt ten ma walory międzypokoleniowego „łącznika”, akcje tematyczne będą, bowiem miały za zadanie przyciągnąć do korzystania z kina różne grupy wiekowe, od rodzin z najmłodszymi pociechami przez młodzież szkolną i studentów, po seniorów zachęcając do wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Licencje filmowe wraz z nośnikami 12 seansów x koszt 1200 zł 14 400,00 PLN
Promocja projektu projekt, druk i kolportaż plakatów i ulotek do mieszkańców z informacją o programie 4 000,00 PLN
Wynajem sprzętu, koszty techniczne, obsługa 12 seansów x koszt 5500 zł 66 000,00 PLN
84 400,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Realizacja projektu seanse filmowe maj-wrzesień 2024
Charakterystyka długoterminowych skutków: Dzięki zróżnicowanemu repertuarowi i szerokiej grupie docelowej projekt ten ma być międzypokoleniowym „łącznikiem”, przyciągając do korzystania z kina różne grupy wiekowe, od rodzin z najmłodszymi pociechami przez młodzież szkolną i studentów aż po seniorów, zachęcając do wspólnego spędzania czasu na świeżym powietrzu.
powrót