Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt ogólnomiejski NR 217:

Student w Akcji

Projekt odrzucony: Projekt ma na celu zachęcenie studentów krakowskich państwowych uczelni do aktywności fizycznej, w wolnym czasie. Każda uczelnia otrzyma 1000 bezpłatnych wejściówek na semestr dla swoich studentów na następujące aktywności tj. siłownia, fitness, basen oraz sauna. Miejscem realizacji zadania wskazanym przez Wnioskodawcę jest obiekt sportowy Com Com Zone Nowa Huta ul. Ptaszyckiego 6, który od lat udostępnia swoje powierzchnie zarówno szkołom, uczelniom jak i osobom prywatnym do celów rekreacyjno-sportowych. Zgodnie z Rozdziałem 4 § 17 ust. 2 Regulaminu Budżetu Obywatelskiego, w zgłaszanych projektach nie mogą być wskazane podmioty lub dostawcy usług mających być wykonawcami zadań. Realizator projektu jest wyłaniany w procesie wyboru wykonawcy przez właściwą komórkę organizacyjną Urzędu Miasta Krakowa lub miejską jednostkę organizacyjną, na podstawie rozeznania rynku (zapytania ofertowego) skierowanego do podmiotów, których działalność statutowa pozwala na realizację tego typu przedsięwzięć, zapewniając konkurencję oraz wybór najkorzystniejszej oferty. Ponadto, projekt skierowany jest do wąskiej grupy odbiorców co jest niezgodne z założeniami budżetu obywatelskiego (Regulamin BO Rozdział 4 § 17 ust. 1 pkt.1). W ramach procedury budżetu obywatelskiego nie mogą być realizowane projekty, których efekty nie spełniają kryterium ogólnodostępności. Ogólnodostępność zadania polega na możliwości korzystania z jego rezultatów szerokiemu gronu odbiorców.

Edycja Budżet Obywatelski 2023 Projekt ogólnomiejski - dotyczy całego obszaru Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

452 700,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Com Com Zone Nowa Huta ul. Ptaszyckiego 6

Krótki opis projektu

Projekt ma na celu zachęcenie studentów krakowskich Państwowych uczelni do aktywności fizycznej, w wolnym czasie. Każda uczelnia otrzyma 1000 bezpłatnych wejściówek na semestr dla swoich studentów na aktywności tj. siłownia, fitness, basen oraz sauna

Opis projektu

Projekt ma na celu zachęcenie studentów krakowskich Państwowych uczelni do aktywności fizycznej, w wolnym czasie. Każda uczelnia otrzyma 1000 bezpłatnych wejściówek na semestr dla swoich studentów na aktywności tj. 250 wejściówek na siłownie, 250 wejściówek na fitness, 250 wejściówek na basen, 250 wejściówek na aqua aerobik. W ramach projektu, na każdy semestr przypada na uczelnie 10 wejść po 90 minut na hale sportową do użytku przeprowadzenia zajęć sportowych dla studentów. 

 
Projekt jest skierowany dla osób które cenią sobie aktywny wypoczynek lub chcą rozpocząć swoją przygodę ze sportem. 
Studenci będą mogli wybrać najbardziej odpowiednią dla siebie formę aktywności przez co wierzymy, że ta inicjatywa będzie się cieszyć ogromnym powodzeniem. 
 
W projekt zaangażuje się obiekt sportowy Com-Com Zone Nowa Huta, który od lat udostępnia swoje powierzchnię zarówno szkołom, uczelniom jak i osobom prywatnym do celów rekreacyjno-sportowych. 
 
Uczelnie, które zostaną objęte projektem:
- Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie
- Uniwersytet Jagielloński w Krakowie 
- Uniwersytet Rolniczy w Krakowie
- Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie
- Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie 
- Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie 
- Akademia Wychowania Fizycznego w Krakowie 
- Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie 
- Politechnika Krakowska 
 

UZASADNIENIE PROJEKTU

W Krakowie co roku rozpoczyna studia kilkadziesiąt tysięcy studentów, a liczba godzin zajęć sportowych jest niedostateczna aby utrzymać dobrą kondycję i zdrowie fizyczne, a jak wiadomo, w zdrowym ciele zdrowy duch!  Młody organizm aby rozwijać się prawidłowo, potrzebuje regularnego ruchu, poprzez który uwalniane są hormony szczęścia tzw. endorfiny, które również pozwalają uporać się z stresem związanym z nauką i egzaminami. 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Udostępnienie całej hali na 90 minut 10 terminów x 9 uczelni x 2 semestry 61 200,00 PLN
Bilety jednorazowe pływalnia 250 biletów x 9 uczelni x 2 semestry 72 000,00 PLN
Bilety jednorazowe aqua aerobik 250 biletów x 9 uczelni x 2 semestry 135 000,00 PLN
Bilety jednorazowe siłownia 250 biletów x 9 uczelni x 2 semestry 90 000,00 PLN
Bilety jednorazowe fitness 250 biletów x 9 uczelni x 2 semestry 90 000,00 PLN
Kolportaż Ulotki na uczelnie ok 5 tys. sztuk 2 000,00 PLN
Wydruk wejściówek Wydruk wejściówek na zajęcia dla studentów 2 500,00 PLN
452 700,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Prace organizacyjne Rozwiezienie ulotek wraz z wejściówkami na uczelnie oraz przesłanie informacji organizacyjnych dotyczących projektu początek 2024 roku
Promocja zajęć Kolportaż, informacja na stronie www, fanpage na Facebook, Instagram, grupy studenckie początek 2024
Realizacja projektu Realizacja i rozpoczęcie zajęć według harmonogramu zajęć obiektu. luty 2024- styczeń 2025
powrót