Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt lokalny - Dzielnica XI NR 44:

Niech stanie się jasność! Oświetlenie boisk poniżej SP. 149.

Edycja Budżet Obywatelski 2023 Projekt lokalny - Dzielnica XI Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

210 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: działka miejska nr 508/32 przylegająca do ul. Halszki

Krótki opis projektu

Projekt zakłada zaprojektowanie i budowę dedykowanego oświetlenia boisk do gry w koszykówkę i siatkówkę zlokalizowanych przy ul. Halszki (w zachodniej części parku Kurdwanów). Oświetlenie pozwoli na rozgrywkę popołudniu oraz wczesnym wieczorem.

Opis projektu

Założeniem projektu jest zaprojektowanie i wykonanie dedykowanego oświetlenia boisk do gry w siatkówkę i kosza zlokalizowanych przy ul. Halszki w zachodniej części parku Kurdwanów.

Oświetlenia w formie lamp LEDowych zlokalizowanych w:
- 4 punktach boiska do siatkówki,
- 3 punktach boiska do kosza,
- 1 lampy pomiędzy nimi - oświetlającej miejsca siedzące.
Zastosowane lampy powinny mieć odpowiednią moc by dobrze doświetlić plac gry i równocześnie nie oślepiać graczy ani siedzących.
 

Autor projektu wyraża zgodę na zastosowanie alternatywnych rozwiązań nieprzewidzianych w tym projekcie, które spełniłyby jego podstawowe założenia. Wszystkie elementy zagospodarowania terenu, jak także konkretne lokalizacje, zostaną poddane analizie możliwości realizacji pod względem obowiązujących przepisów prawa na etapie sporządzania dokumentacji projektowej wraz z uzgodnieniami. W przypadku braku możliwości realizacji zadania na wskazanej działce konieczne będzie wskazanie nowej lokalizacji. Docelowy projekt zagospodarowania terenu zostanie skonsultowany z autorem projektu Budżetu Obywatelskiego.

Projekt zostanie zrealizowany do wysokości wyznaczonych środków finansowych.

Podane ceny w kosztorysie projektu są cenami orientacyjnymi, które zostaną szczegółowo określone przez Projektanta na etapie opracowywania dokumentacji projektowej.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Dzięki takim miejscom jak boiska do gry każdy, nie zależnie od wieku może bawiąc się i rywalizując z dziećmi i znajomymi dbać o kondycje i umiejętności.

W przypadku boisk zlokalizowanych w zachodniej części parku Kurdwanów jedynym ograniczeniem wspomnianych czynności jest długość dnia. Z uwagi na brak oświetlenia z boisk nie można korzystać późnym popołudniem i wieczorem. Ponadto brak oświetlenia wpływa na zmniejszenie bezpieczeństwa w okolicach wspomnianej infrastruktury sportowej po zmroku.
 
Sprawmy by gra i zabawa była bezpieczna i przyjemna oddając głos w słusznej sprawie!
 
Prezentowane rozmieszczenie lamp jest tylko rozwiązaniem proponowanym, nie opierającym się na pomiarach i badaniach natężenia oświetlenia i możliwości montażu. Ostateczna lokalizacja lamp, ich ilość i rodzaj (zwykłe lub solarne) zostanie określona w projekcie przygotowywanym przez odpowiednią jednostkę co pozwoli uzyskać najlepsze efekty oświetleniowe i najmniejszą ingerencję w obecną infrastrukturę.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Dokumentacja projektowa Opracowanie kompletnej dokumentacji projektowo - kosztorysowej wraz z uzyskaniem niezbędnych decyzji i uzgodnień 50 000,00 PLN
Prace budowlane Wykonanie robót budowlanych zgodnie z przygotowaną dokumentacją projektową 160 000,00 PLN
210 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Projekt Opracowanie projektu 2024
Prace budowlane Wykonanie robót budowlanych 2025

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Projekt zakłada opracowanie dokumentacji projektowej a następnie budowę oświetlenia boisk przy Parku Kurdwanów w Dzielnicy XI Podgórze Duchackie. Dzięki zrealizowanej inwestycji, mieszkańcy będą mogli w pełni korzystać ze strefy sportowej co pozytywnie wpłynie na poprawę kondycji sportowej dzieci, młodzieży oraz dorosłych.
powrót