Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt lokalny - Dzielnica II NR 34:

Kurs miejskiej jazdy na rowerze - rowerem po Grzegórzkach!

Edycja Budżet Obywatelski 2023 Projekt lokalny - Dzielnica II - dotyczy całego obszaru Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

4 500,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: cała dzielnica

Krótki opis projektu

W Krakowie z roku na rok przybywa rozwiązań wspomagających ruch rowerowy takich jak kontrapasy, śluzy rowerowe, kontraruch, drogi dla rowerów czy ulice z uspokojonym ruchem ("tempo 30"). Dzięki warsztatom dowiemy się jak z nich korzystać!

Opis projektu


W ramach projektu doświadczeni instruktorzy będą uczyli chętnych bezpiecznego i przepisowego poruszania się po Grzegórzkach na rowerze przedstawiając zasady jazdy m.in. w ruchu ogólnym, po ulicach z torowiskiem czy korzystania z kontrapasów i śluz rowerowych. Podczas każdego z dziewięciu dwugodzinnych sobotnich spotkań uczestnicy dowiedzą się również kiedy rowerzysta ma prawo poruszać się po chodniku, co wchodzi w skład obowiązkowego wyposażenia roweru czy o metodach jazdy na śliskiej nawierzchni etc. 
Każda 15 - osobowa grupa warsztatowa po dwugodzinnych zajęciach zostanie wyposażona w podstawową wiedzę na temat poruszania się na rowerze po dzielnicy poznając prorowerowe rozwiązania. Zajęcia odbędą się w maju i czerwcu 2024 r. Dzięki projektowi uda się przeszkolić w sumie 135 osób.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Realizacja projektu wpłynie na wzrost aktywności fizycznej mieszkańców oraz zwiększenie ich świadomości w zakresie bezpieczeństwa i poruszania się rowerem zgodnie z przepisami. Ponadto, projekt będzie miał pozytywy wpływ na jakość powietrza, w związku z zachęceniem mieszkańców do korzystania ekologicznych środków transportu. 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Zapłata dla instruktora Umowy zlecenia dla instruktorów prowadzących zajęcia: 350 zł brutto x 11 3 850,00 PLN
Ubezpieczenie dla uczestników Ubezpieczenie OC i NWW 650,00 PLN
4 500,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Rekrutacja instruktorów Rekrutacja osób prowadzących szkolenia II 2024
Szkolenia i wykup ubezpieczenia Przeprowadzenia 11 szkoleń w każda sobotę maja i czerwca V, VI 2024
Charakterystyka długoterminowych skutków: Realizacja projektu Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa wpłynie pozytywnie na zrównoważoną mobilność mieszkańców Gminy Miejskiej Kraków. Przemieszczanie się ekologicznymi środkami transportu, mają również pozytywny wpływ na jakość środowiska miejskiego.
powrót