Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt lokalny - Dzielnica VIII NR 60:

Cykl koncertów operowo-operetkowych w ośrodkach kultury

Edycja Budżet Obywatelski 2023 Projekt lokalny - Dzielnica VIII Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

30 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Lokalne ośrodki kultury m.in. Klub Ruczaj, Kostrze, Skotniki i inne

Krótki opis projektu

Poszerzenie oferty kulturalnej poprzez organizację cyklu koncertów łączących atrakcyjnie skonstruowany program oparty o dzieła wybitnych kompozytorów polskich i światowych, walory edukacyjne oraz profesjonalne wykonawstwo na wysokim poziomie.

Opis projektu

Organizacja pięciu koncertów wokalnych w lokalnych ośrodkach kultury. Koncerty mogą obejmować różne gatunki muzyki, w tym w szczególności operowo-operetkowej, pieśni wybitnych kompozytorów polskich i zagranicznych, muzykę filmową i musicalową. Każdemu z koncertów będzie towarzyszyć krótkie wprowadzenie i omówienie dzieł, które zostaną wykonane, dzięki czemu koncerty zyskają walor edukacyjny. Wykonawcami powinni być utalentowani muzycy, w tym przede wszystkim zamieszkali na terenie dzielnicy. Ze swej strony proponuję Ewę Boreczko. W szczególności koncerty mogłyby się odbyć przy okazji lokalnych imprez kulturalnych, pikników i innych wydarzeń.


 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Typowa oferta imprez kulturalnych zwykle nie wychodzi poza farsy teatralne, kabarety, muzykę popularną, nie rzadko o niskiej wartości etycznej i estetycznej. Komercjalizacja sprawia, iż zysk staje się ważniejszy od wartości intelektualnych czy artystycznych. Stąd współczesny “konsument” kultury masowej często nie jest w stanie przywołać nazwiska jakiegokolwiek kompozytora poza Chopinem lub tytułu jakiegokolwiek utworu z dziedziny narodowej muzyki klasycznej.

Niniejsza propozycja stanowi próbę poszerzenia dostępnej oferty kulturalnej poprzez organizację cyklu koncertów łączących atrakcyjnie skonstruowany program oparty o dzieła wybitnych kompozytorów polskich i światowych, walory edukacyjne oraz profesjonalne wykonawstwo na wysokim poziomie. Koncerty będą przede wszystkim adresowane do społeczności lokalnych i będą realizowane w lokalnych centrach kultury, które mogą efektywniej działać na rzecz przełamywania istniejących barier partycypacyjnych w kulturze wysokiej. Stworzy to warunki do szerokiego udziału mieszkańców dzielnicy, podnoszenia poziomu ich edukacji muzycznej i kompetencji kulturalnych, urozmaicenia i ożywienia życia kulturalnego lokalnej społeczności oraz wyrównywania dostępu do wysokiej jakości wydarzeń artystycznych.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Strojejie instrumentów Strojenie pianin 1 500,00 PLN
Honoraria wykonawców, ZAiKS Wynagrodzenie wykonawców, opłaty ZAiKS 19 000,00 PLN
Marketing i promocja Ogólne koszty działań marketingowych i promocyjnych 6 000,00 PLN
Nagłośnienie, oświetlenie Nagłośnienie i oświetlenie podczas koncertów w zależności od zapotrzebowania 3 500,00 PLN
30 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Przygotowanie harmonogramu koncertów Ustalenie terminów i miejsc koncertów oraz wykonawców Styczeń, luty, marzec 2024
Kontraktowanie koncertów Przygotowanie i realizacja umów cywilnoprawnych z wykonawcami Kwiecień-grudzień 2024
Promocja koncertów Działania promocyjno-marketingowe Kwiecień-grudzień 2024
Realizacja koncertów Organizacja koncertów w wybranych lokalizacjach zgodnie z harmonogramem Kwiecień-grudzień 2024
Charakterystyka długoterminowych skutków: Realizacja projektu pozytywnie wpłynie na promocję i kontakt z kulturą wysoką, zachęci mieszkańców do częstszego korzystania z takiej formy. Realizacja projektu pozytywnie wpłynie na aktywizację społeczną różnych grup wiekowych w tym Seniorów. Poszerzy również ofertę kulturalną na terenie dzielnicy.
powrót