Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt lokalny - Dzielnica XII NR 56:

Psi wybieg przy ulicy Na Kozłówce

Edycja Budżet Obywatelski 2023 Projekt lokalny - Dzielnica XII Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

345 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Dz. 312, P-50, przy ulicy Na Kozłówce

Dodatkowe lokalizacje: przy ulicy Na Kozłówce róg Spółdzielców

Krótki opis projektu

Projekt dotyczy wybiegu dla psów. Na Osiedlu Na Kozłówce nie ma miejsca, gdzie nasze psy mogłyby się codziennie spokojnie wybiegać.

Opis projektu

Projekt ma polegać na ogrodzeniu siatką terenu położonego przy ul. Na Kozłówce i przeznaczeniu go na swobodne spacery z psem (bez kagańca i smyczy). Ogrodzoną przestrzeń należy wyposażyć w:
"śluzę" - 2 furtki zabezpieczające psy przed ucieczką,
4 ławki,
2 kosze na psie odchody, 
2 kosze na śmieci,
tablicę informacyjną z regulaminem
Oświetlenie terenu,
Tor przeszkód agillity
Teren ma pozostać ogólnodostępny, a zainstalowane furtki z samodomykaczem mają uniemożliwiać swobodne wydostanie się czworonoga na zewnątrz.

Autor projektu wyraża zgodę na zastosowanie alternatywnych rozwiązań nieprzewidzianych w tym projekcie, które spełniłyby jego podstawowe założenia. Wszystkie elementy zagospodarowania terenu, jak także konkretne lokalizacje, zostaną poddane analizie możliwości realizacji pod względem obowiązujących przepisów prawa na etapie sporządzania dokumentacji projektowej wraz z uzgodnieniami. W przypadku braku możliwości realizacji zadania na wskazanej działce konieczne będzie wskazanie nowej lokalizacji. Docelowy projekt zagospodarowania terenu zostanie skonsultowany z autorem projektu Budżetu Obywatelskiego.

Projekt zostanie zrealizowany do wysokości wyznaczonych środków finansowych.

Podane ceny w kosztorysie projektu są cenami orientacyjnymi, które zostaną szczegółowo określone przez Projektanta na etapie opracowywania dokumentacji projektowej.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Osiedle Na Kozłówce jest osiedlem, gdzie mieszka ok. 10 tys. mieszkańców, a wśród nich wielu, którzy posiadają psy. Psy, które na dzień dzisiejszy nie mają w najbliższej okolicy miejsca do swobodnej zabawy. Najbliższe wybiegi dla psów znajdują sie w odległości kilku kilometrów od miejsca zamieszkania co bardzo utrudnia, lub nawet uniemożliwia, korzystanie z nich większości właścicieli czworonogów

Przy ulicy Na Kozłówce, pomiędzy budynkiem nr 4 a ulicą Spółdzielców znajduje się teren zielony, który bardzo dobrze nadaje się na wybieg dla psów, Dzięki niemu czworonogi mogłyby wybiegać się codziennie oraz pobawić z innymi psami. Na wybiegu byłyby bezpieczne i jednocześnie nie stanowiłyby zagrożenia dla osób postronnych. Właściciele psów zyskaliby miejsce, gdzie zgodnie z prawem, ich pupile mogłyby biegać i bawić się bez smyczy. Psy wybiegane, wybawione, to psy szczęśliwe i zdrowe – i jednocześnie szczęśliwi właściciele.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Roboty budowalane wykonanie robót budowlanych 300 000,00 PLN
Opracowanie dokumentacji projektowej wykonanie dokumentacji projektowej 45 000,00 PLN
345 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Opracowanie dokumentacji projektowej wykonanie dokumentacji projektowej 2024
Roboty budowlane wykonanie robót budowlanych 2025

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Projekt zakłada budowę ogrodzonego wybiegu dla psów w Dzielnicy XII Bieżanów Prokocim. Dzięki tej inwestycji, Dzielnica XII zyska przestrzeń, gdzie czworonogi będą mogły bezpiecznie się wybiegać, nie zagrażając innym użytkownikom osiedlowych zieleńców. Nowa przestrzeń uatrakcyjni Dzielnicę XII.
powrót