Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt lokalny - Dzielnica II NR 37:

Grunwaldzka bez bitwy - swobodne przejście chodnikiem

Edycja Budżet Obywatelski 2023 Projekt lokalny - Dzielnica II Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

11 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: ul. Grunwaldzka

Krótki opis projektu

Montaż ograniczników zapobiegających zbyt głębokiemu parkowaniu samochodów, które uniemożliwia przejście z wózkiem dziecięcym lub przejazd na wózku inwalidzkim na odcinku ulicy Grunwaldzkiej między ulicą Mogilską a ulicą Zaleskiego.

Opis projektu

Zamontowanie ograniczników na wschodnim chodniku ul. Grunwaldzkiej (między ul. Mogilską a Zaleskiego) zapobiegnie zbyt głębokiemu parkowaniu co pomoże w przejechaniu przez chodnik z wózkiem dziecięcym, przejście z większymi zakupami lub przejazd wózkiem inwalidzkim.

UZASADNIENIE PROJEKTU

W pobliżu miejsca realizacji projektu znajduje się Młodzieżowy Dom Kultury prowadzący klubik dla małych dzieci dowożonych na zajęcia w wózkach - zapobieganie zastawiania chodnika pomoże w bezpiecznym i komfortowym dotarciu do celu. Zamontowanie ograniczników nie zmniejszy ilości miejsc parkingowych.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Wykonanie nowego projektu organizacji ruchu i uzyskanie wszelkich uzgodnień Wykonanie nowego projektu organizacji ruchu i uzyskanie wszelkich uzgodnień 3 000,00 PLN
Zakup i montaż separatorów Zakup i montaż separatorów 8 000,00 PLN
11 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Wykonanie nowego projektu organizacji ruchu i uzyskanie wszelkich uzgodnień Wykonanie nowego projektu organizacji ruchu i uzyskanie wszelkich uzgodnień I-II kwartał 2024 r.
Realizacja zadania Zakup i montaż separatorów III-IV kwartał 2024 r.

Galeria

Charakterystyka długoterminowych skutków: Poprawa bezpieczeństwa i komfortu pieszych korzystających z chodnika. Zamontowanie ograniczników zapobiegnie zbyt głębokiemu parkowaniu samochodów i zastawianiu chodnika co pomoże w bezpiecznym i komfortowym przejechaniu przez chodnik z wózkiem dziecięcym, przejście z większymi zakupami lub przejazd wózkiem inwalidzkim.
powrót