Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt ogólnomiejski NR 247:

Pokolorować Przedszkole

Edycja Budżet Obywatelski 2023 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

1 520 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Kraków

Dodatkowe lokalizacje: CAŁY KRAKÓW

Krótki opis projektu

Projekt ma na celu wyposażenie przedszkoli samorządowych w artykuły papiernicze typu: kolorowe brystole, dziurkacze ozdobne, kolorowy papier, plastelinę itp. w zależności na co dana placówka ma zapotrzebowanie.

Opis projektu

Projekt ma za zadanie wspomaganie wszystkich przedszkoli  samorządowych w artykuły papiernicze bądź inne artykuły biurowe np. dziurkacze ozdobne, ploter czy gilotynę do papieru itp. 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Będąc nauczycielem w samorządowym przedszkolu zauważyłam, że zapotrzebowanie na materiały papiernicze jest ogromne.
Tak ogromne jak ilość dzieci w placówkach. Chcąc rozwinąć sprawność motoryki małej skupiamy się przede wszystkim na pracach plastycznych. Nie od dziś wiadomo, że ośrodek sprawności motoryki małej leży blisko rejonu w mózgu odpowiedzialnego za mowę.
Wiedza ta pozwala na spojrzenie holistyczne małego człowieka dzięki czemu możemy lepiej oraz sprawniej wspomóc małego człowieka w jego rozwoju. Wykorzystując pracę plastyczną możemy również podejść do dziecka indywidualnie, co również pomaga w terapii.
Wykorzystane materiały mogą być krótkotrwałe jak biały papier ksero, bądź długotrwałe czyli ploter, dziurkacze ozdobne bądź nożyczki dla leworęcznych dzieci itd.

Wg stanu na 30.05.2023r. liczba przedszkoli  samorządowych ogólnodostępnych wynosi 128, a liczba dzieci wynosi 17 472.

Każde przedszkole samorządowe otrzyma środki finansowe w wysokości iloczynu: liczba dzieci w danym przedszkolu x kwota  na dziecko (tj.86,99 zł wg aktualnych danych, kwota na 1 dziecko może się zmienić w zależności od ewentualnej zmiany liczebności dzieci i liczby przedszkoli). Kwoty dla przedszkoli będą zaokrąglone do pełnych dziesiątek złotych.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Przybory papiernicze Wszelkie artykuły papiernicze typu papier, flamastry, plastelina, kleje itp. 760 000,00 PLN
Artykuły biurowe Plotter, nożyczki, gilotyna do papieru, strugaczki itp. 760 000,00 PLN
1 520 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Przybory papiernicze Wyposażenie placówek w roku szkolnym. I-XI 2024
Artykuły biurowe Wyposażenie placówek w roku szkolnym. I-XI 2024
Charakterystyka długoterminowych skutków: Celem projektu BO.OM.247/2023 pn.”Pokolorować przedszkole” jest wyposażenie samorządowych przedszkoli w Krakowie w niezbędne materiały papiernicze i inne materiały biurowe. Z uwagi na rozwój sprawności motoryki małej u dzieci ważne jest skupienie się na pracach plastycznych. Dzieci bardzo chętnie wytwarzają różnorodne prace, w trakcie ich powstawania zmieniają rzeczywistość. Wykorzystując prace plastyczne można również podejść do dziecka indywidualnie, co również pomaga w terapii.
powrót