Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Strona archiwalna
Aktualna lista projektów budżetu obywatelskiego znajduje się na stronie:
Projekt lokalny - Dzielnica VIII NR 61:

Muzyka w kościołach - cykl koncertów

Edycja Budżet Obywatelski 2023 Projekt lokalny - Dzielnica VIII Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

45 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Kościoły na terenie dzielnicy Dębniki

Krótki opis projektu

Cykl pięciu koncertów wokalno-instrumentalnych z muzyką o charakterze sakralnym we wnętrzach kościołów w dzielnicy Dębniki

Opis projektu

Organizacja pięciu koncertów wokalno-instrumentalnych w różnych kościołach na terenie dzielnicy Dębniki. W ramach koncertów wykonane będą utwory o charakterze religijnym, w tym w szczególności oratoria i kantaty, muzyka epoki baroku (J.S. Bacha, G.F. Händela, A. Vivaldiego), utwory  z okresu klasycyzmu i romantyzmu (W.A. Mozarta, F. Schuberta, F. Mendelsona) a także dzieła kompozytorów współczesnych. Wykonawcami powinni być utalentowani muzycy, w tym przede wszystkim zamieszkali na terenie dzielnicy. Ze swej strony proponuję Ewę Boreczko. Koncerty będą odbywać się w weekendy, w szczególności w okresach refleksji poprzedzających święta kościelne. Stworzy to przestrzeń dla emocjonalnego i intelektualnego doświadczenia w muzyce wyrosłej z chrześcijańskich korzeni i tradycji liturgicznej.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Na przestrzeni wieków dzieła muzyczne o charakterze sakralnym były tworzone przez najwybitnmiejszych kompozytorów. Przemawiają one nie tylko językiem muzycznej konstrukcji, ale przede wszystkim skłaniają do skupienia i refleksji.
Cele projektu:
Promowanie kultury wysokiej - Upowszechnianie sztuki i kultury wśród społeczności lokalnej, umożliwienie mieszkańcom Dzielnicy dostępu do wysokiej jakości koncertów
Umacnianie więzi wspólnotowych - Projekt ma w swoim założeniu charakter uniwersalny i skierowany jest do szerokiej grupy odbiorców, niezależnie od wieku, poglądów, przynależności społecznej czy wykształcenia.
Kultywowanie tradycji - Nawiązanie do tradycji i historii kościoła, chrześcijańskich korzeni kultury europejskiej,  a także przypomnienie o znaczeniu duchowości i wiary w życiu codziennym, wspieranie kulturalnego dziedzictwa miasta.
Promowanie lokalnych artystów działających na terenie Dzielnicy.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Koszty udostępnienia obiektów i inne wydatki organizacyjne Koszty udostępnienia obiektów i inne wydatki organizacyjne (np. konferansjer) 17 500,00 PLN
Honoraria wykonawców, ZAiKS Wynagrodzenie wykonawców, opłaty ZAiKS 22 500,00 PLN
Marketing i promocja Ogólne koszty działań marketingowych i promocyjnych 5 000,00 PLN
45 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Przygotowanie projektu Określenie terminów i miejsc koncertów oraz wykonawców styczeń-marzec 2024
Kontraktowanie koncertów Przygotowanie i podpisanie umów z wykonawcami marzec-grudzień 2024
Promocja koncertów Działania marketingowo-promocyjne kwiecień-grudzień 2024
Realizacja koncertów Organizacja koncertów kwiecień-grudzień 2024
Charakterystyka długoterminowych skutków: Realizacja projektu pozytywnie wpłynie na promocję i kontakt z kulturą wysoką, zachęci mieszkańców do częstszego korzystania z takiej formy spędzania czasu wolnego, poszerzy ofertę kulturalną w miejscu zamieszkania. Przyczyni się do przeciwdziałania marginalizacji i wykluczeniu społecznemu - wstęp na realizowane w ramach zadania koncerty będzie nieodpłatny, co umożliwi skorzystanie z tej oferty wszystkim mieszkańcom, również tym mniej zamożnym.
powrót