Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt ogólnomiejski NR 254:

Gry do szpitali

Projekt odrzucony: W dniu 22 marca b.r. Wnioskodawca został wezwany (drogą elektroniczną oraz telefonicznie) do dokonania uzupełnienia w zakresie niezbędnych do analizy informacji tj.: 1) modyfikacji projektu w zakresie miejsca realizacji zgodnie z § 17 ust. 1 pkt 7) Regulaminu budżetu obywatelskiego Miasta Krakowa (Uchwała nr LI/1410/21 Rady Miasta Krakowa z dnia 13 stycznia 2021 r.). W ramach procedury budżetu obywatelskiego nie mogą być realizowane projekty, które są planowane do realizacji na gruntach nienależących i niepozostających we władaniu Miasta. 2) pisemnej gotowości do współpracy w formie oświadczeń osób odpowiedzialnych za kierowanie wskazanych w projekcie podmiotów, zgodnie z § 17 ust. 1 pkt 5) Regulaminu budżetu obywatelskiego Miasta Krakowa (Uchwała nr LI/1410/21 Rady Miasta Krakowa z dnia 13 stycznia 2021 r.), 3) dostosowania kosztów realizacji propozycji zadania do liczby wybranych podmiotów leczniczych oraz wskazania jaka część tych kosztów przypadnie na daną jednostkę. Wyżej wskazane braki merytoryczno-prawne nie zostały uzupełnione w terminie wskazanym w § 16 ust. 4 Regulaminu budżetu obywatelskiego Miasta Krakowa.

Edycja Budżet Obywatelski 2023 Projekt ogólnomiejski - dotyczy całego obszaru Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

1 520 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Kraków

Dodatkowe lokalizacje: Kraków

Krótki opis projektu

Zorganizowanie gier planszowych bądź karcianych na oddziały szpitali dla dorosłych w Krakowie.

Opis projektu

Każdy szpital, który obsługuje osoby dorosłe będzie mógł zatroszczyć się również nie tylko o zdrowie fizyczne pacjenta, ale również o zdrowie psychiczne poprzez integracje pacjentów ze sobą. Większość oddziałów w szpitalach nie leczy infekcji tylko złożone przypadki typu problemy endokrynologiczne czy też neurologiczne. I o tych m.in. pacjentów chcemy zadbać podczas pobytu w szpitalu. Zakup planszówek i gier karcianych pomoże urozmaicić hospitalizacje.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Nie zawsze jest możliwe, by wyjść z sali i nawiązać kontakt inny niż ze współlokatorami w izbie, w której się znajdujemy. W szpitalach dziecięcych najmłodsi pacjenci mają zapewnioną rozrywkę, zaś zapomina się o dorosłych. Nie zawsze ma się chęć na przeczytanie książki czy też oglądanie kolejnego odcinka serialu bądź filmu. Człowiek jest zwierzęciem stadnym i zawsze będzie dążył do integracji z drugim człowiekiem. Planszówki oraz gry karciane mogą również wspomóc seniorów na oddziałach geriatrycznych umilając im czas, podczas którego czekają na odwiedziny swoich bliskich.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Gry planszowe Zakup gier planszowych 760 000,00 PLN
Gry karciane Zakup gier karcianych 760 000,00 PLN
1 520 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Gry planszowe Realizacja zakupu gier planszowych 2 połowa 2024 r.
Gry karciane Realizacja zakupu gier karcianych druga połowa 2024r.
powrót