Archiwum projektów rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt ogólnomiejski NR 256:

Święto Jubileuszu 75 lecia Nowej Huty!

Projekt odrzucony: W opisie projektu nie zamieszczono wszystkich niezbędnych informacji, wymaganych zapisami Regulaminu Budżetu Obywatelskiego (m.in. harmonogram i program wydarzenia). Pomimo zwrócenia się do Wnioskodawcy ze stosowną informacją i prośbą o dokonanie uzupełnień we wskazanych miejscach, nie zostały one wprowadzone. W związku z tym projekt został zakwalifikowany do odrzucenia.

Edycja Budżet Obywatelski 2023 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

600 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: dzielnica 18

Krótki opis projektu

W 2024 roku będzie jubileusz 75 lecia powstania Nowej Huty! Ta 18 dzielnica Krakowa zasługuje na stosowny jubileusz na który zostaną zaproszeni mieszkancy Krakowa!

Opis projektu

Wydarzenie będzie doskonałą promocją dla miasta i dzielnicy. Ma szansę przyciągnąć nie tylko mieszkańców Nowej Huty i Krakowa, ale również innych miast. Wydarzenia tego typu integrują lokalną społeczność, dają możliwość promocji lokalnym przedsiębiorcom i organizacjom.

 
 
Zorganizowanie dwudniowej kulturalno-rozrywkowej imprezy plenerowej, skierowanej do mieszkańców Krakowa oraz nowohucian, w lipcu 2021, na łąkach między Nowohuckim Centrum Kultury, a Osiedlem Centrum E.
W ramach wydarzenia odbędą się m.in. koncerty muzyczne, warsztaty dla dzieci i dorosłych, czy występy lokalnych grup artystycznych i szkolnych.
Na terenie projektu, oprócz sceny z nagłośnieniem i oświetleniem, znajdzie się także zróżnicowana strefa gastronomiczna oraz rozrywkowa (atrakcje dla dzieci typu: „dmuchańce”, trampoliny itp.). Artyści występujący w ramach wydarzenia zostaną wybrani wspólnie z mieszkańcami drogą głosowania, bądź ankiety. Operatorami projektu będzie Rada Dzielnicy XVIII Nowa Huta wraz ze wskazaną przez nią jednostką.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Imprezy kulturalne integrują mieszkańców i scalają lokalną społeczność. Wydarzenia tego typu spotykają się z dużym zainteresowaniem nie tylko mieszkańców dzielnicy, w której się odbywają, ale także reszty miasta i jego okolic. Stanowią doskonałą promocję dla Dzielnicy i miasta.

 
Zadanie wpisuje się w zakres działalności Nowohuckiego Centrum Kultury. Jego realizacja możliwa jest na obszarze wyznaczonym do organizacji imprez masowych, zgodnie z zapisami MPZP "Łąki Nowohuckie".

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
. 600 000,00 PLN
600 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
. 2024
powrót