Projekty 2024 rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt ogólnomiejski NR 5:

1,5 miliona złotych na nowe nasadzenia drzew i krzewów

Edycja Budżet Obywatelski 2024 Projekt ogólnomiejski - dotyczy całego obszaru Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

1 500 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Nasadzenia zostaną rozdzielone na dzielnice miasta.

Krótki opis projektu

Projekt ma na celu wykonanie nowych nasadzeń drzew i krzewów na krakowskich osiedlach. Nasadzenia zostaną rozdysponowane na terenie wszystkich dzielnic Krakowa w ilości dostosowanej do możliwości terenowych.

Opis projektu

Nowe tereny zielone są najbardziej oczekiwane przez mieszkańców miasta, dlatego zachęcam do głosowania na projekt zakupu i sadzenia zieleni w każdej dzielnicy miasta. Nowe nasadzenia będą realizowane na terenie miejskich placów zabaw, w pasach drogowych, na rondach oraz wszędzie tam, gdzie rosną stare zdegradowane i planowane do usunięcia topole. Nasadzenia zostaną rozdysponowane na terenie wszystkich dzielnic Krakowa w ilości dostosowanej do możliwości terenowych.


W przypadku braku miejsc na posadzenie wszystkich drzew wskazanych w projekcie Wnioskodawca wyraża zgodę na posadzenie w ramach projektu innych roślin np. krzewów, bylin, pnączy, roślin cebulowych itp. Na etapie realizacji zadania lokalizacje mogą ulec zmianie. Wskazania nowych lokalizacji dokona ZZM bez konieczności uzgadniania ich z Wnioskodawcą projektu.

Autor projektu wyraża zgodę na zastosowanie alternatywnych rozwiązań nieprzewidzianych w tym projekcie, które spełniłyby jego podstawowe założenia. Wszystkie elementy zagospodarowania terenu, jak także konkretne lokalizacje, zostaną poddane analizie możliwości realizacji pod względem obowiązujących przepisów prawa na etapie sporządzania dokumentacji projektowej wraz z uzgodnieniami. Docelowy projekt zagospodarowania terenu zostanie skonsultowany z autorem projektu Budżetu Obywatelskiego.

Projekt zostanie zrealizowany do wysokości wyznaczonych środków finansowych.

UZASADNIENIE PROJEKTU

Zielone enklawy mają na celu równoważenie intensywnej zabudowy Czyżyn. Drzewa dają cień, obniżają temperaturę, filtrują powietrze, izolują od hałasu i wpływają pozytywnie na nastrój.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Realizacja Realizacja zadania 1 450 000,00 PLN
Pielęgnacja Pielęgnacja nasadzeń 50 000,00 PLN
1 500 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Realizacja Realizacja zadania 2025
Pielęgnacja Pielęgnacja nasadzeń 2026
powrót