Projekty 2024 rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt ogólnomiejski NR 28:

W cieniu sztuki! Piękne miejsce do odpoczynku w lecie

Edycja Budżet Obywatelski 2024 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

1 500 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: plac przed Muzeum Narodowym

Krótki opis projektu

Zaprośmy artystów do stworzenia instalacji zacieniających nasłoneczniony plac przed Muzeum Narodowym. W czasie letnich upałów każdy skrawek cienia jest na wagę złota, szczególnie dla grup wrażliwych - osób starszych, kobiet w ciąży i dzieci.

Opis projektu

W wielu miejscach w Krakowie brakuje cienia, wielkie betonowe place, bez drzew, albo z marnymi patykami w donicach (tak jak te  przed Muzeum Narodowym). Takie betonowe pustynie są nie tylko nieestetyczne, ale też niebezpieczne dla grup wrażliwych - osób starszych, kobiet w ciąży, dzieci i osób chorych. Ale nawet młode i silne osoby w czasie upałów szukają i potrzebują cienia. Zaprośmy krakowskich artystów do zaprojektowania i wykonania pięknej instalacji pod którą każdy z nas znajdzie wytchnienie. 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Promocja lokalnych artystów, arteterapia mieszkańców, a przede wszystkim stworzenie miejsca odpoczynku dla grup szczególnie wrażliwych na upał; kobiet w ciąży, dzieci, osób starszych, osób chorych. Lokowanie artystycznych instalacji na nasłonecznionych placach. Zmniejszanie ryzyka udaru. Ochrona zdrowia mieszkańców i promocja lokalnych artystów.

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Przygotowanie dokumentacji projektowej oraz realizacja Przygotowanie dokumentacji projektowej oraz realizacja 1 500 000,00 PLN
1 500 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Projekt Przygotowanie projektu, wybranie odpowiednich materiałów, uzyskanie odpowiednich zgód i innych dokumentów. 2025
Wykonanie 2025
powrót