Projekty 2024 rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt ogólnomiejski NR 29:

KRWIODAWCY Z KRAKOWA

Edycja Budżet Obywatelski 2024 Projekt ogólnomiejski - dotyczy całego obszaru Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

25 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Miasto Kraków

Krótki opis projektu

KRWIODAWCY Z KRAKOWA Promocja Honorowego Krwiodawstwa, Zwiększenie liczby Honorowych Krwiodawców Zapewnienie Krwi i jej składników w wystarczającej ilości dla potrzeb Mieszkańców Krakowa

Opis projektu

1. Promocja Honorowego Krwiodawstwa na terenie Miasta Krakowa
2. Zakup Materiałów Promujących Honorowe Krwiodawstwo w Krakowie 
a. Banery, Rollup''y
b. Gadżety (np: smyczki, przypinki, długopisy, ołówki, parasole, piłki)
c. Ulotki, Plakaty, Nalepki
d. Prasa do Przypinek "Button''ów" wraz kompletem wymiennych głowic
e. Gadżety dla Dzieci (gry, kolorowanki, kredki itp)
f. Przebranie - Maskotka "Kropla Krwi"
g. Koszulki, Polary, Kurtki, Polo 
h. Przypinki, identyfikatory
i. Flagi
h. Artykuły spożywcze regeneracyjne dla oddających krew
i. Inne materiały promocyjne
 
Promocja Społeczna: "KRWIODAWCY Z KRAKOWA"
https://www.facebook.com/groups/krwiodawcyzkrakowa

 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Celem jest przede wszystkim dotarcie do jak najszerszej grupy Honorowych Dawców Krwi, a w szczególności do Kandydatów na Honorowych Dawców Krwi oraz uświadomienie społeczeństwu potrzeb systemu lecznictwa w zakresie krwi, jak i znaczenia systematycznego oddawania krwi. 

Krwi nie można wyprodukować, ciągle krwi brakuje. W Krakowie zlokalizowanych jest wiele szpitali, które wymagają zapasów krwi by przeprowadzać operacje jak i inne zabiegi ratujące życie.
Krew jest jak dotychczas lekiem, którego nie da się zastąpić żadnym innym.

Niezbędna jest w wielu stanach zagrożenia życia (masywne krwotoki, urazy, wypadki) jak również w leczeniu niedokrwistości towarzyszącej wielu chorobom w tym nowotworowym.
Aby wspomóc zapewnienie jej zapasów do wykorzystania w takich sytuacjach, coraz więcej osób decyduje się na zostanie krwiodawcą. Wszystko opiera się na zasadzie dobrowolnego oraz bezpłatnego oddawania krwi.

Promocja krwiodawstwa jest potrzeba zwłaszcza w perspektywie starzejącego się społeczeństwa. Istotne jest by pokazać, zwłaszcza młodym zdrowym osobom, że robiąc tak niewiele mogą uratować Komuś życie.

Oddawanie krwi nie wiąże się z żadnym ryzykiem, jest BEZPIECZNE i nie stanowi zagrożenia dla Twojego zdrowia czy życia.

Powszechna opinia o wysokiej wartości moralnej honorowego krwiodawstwa i jego pożyteczności dla społeczeństwa nie przekłada się jednak na spektakularny napływ krwiodawców do punktów pobrań. Istnieje niewielka grupa ludzi, która oddaje krew oraz zdecydowanie większa, która tego nie robi mimo braku formalnych przeciwwskazań.

Krew jest wyjątkowym darem, którego nie można kupić ani wyprodukować. Potrzebna jest każdego dnia – codziennie wykorzystuje się ją w sytuacjach zagrożenia życia, jak również w leczeniu niedokrwistości towarzyszącej wielu chorobom, w tym nowotworowym. Krew jest lekiem, którego nie da się zastąpić żadnym innym – dlatego tak ważne jest, by zdrowe, pełnoletnie osoby dołączyły do grona Honorowych Dawców Krwi i niosły pomoc pacjentom wymagającym leczenia krwią lub jej składnikami.
Pamiętajmy, że krwiodawstwo to misja i odpowiedzialność. Świadomość uratowania komuś życia jest jedną z najistotniejszych wartości honorowego krwiodawstwa, a krew jest najcenniejszym darem, jaki może podarować człowiek.


Dzięki krwi ofiarowanej przez wyjątkowych ludzi – Honorowych Dawców Krwi, możliwe jest niesienie pomocy pacjentom, którym krew jest potrzebna do życia.

 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Promocja Honorowego Krwiodawstwa Zakup materiałów promujących Honorowe Krwiodawstwo 25 000,00 PLN
25 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Akcje Krwiodawstwa 7 Akcji Krwiodawstwa w Krakowie 2024

Galeria

powrót