Projekty 2024 rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt ogólnomiejski NR 35:

Przedszkolaki na Kajaki

Edycja Budżet Obywatelski 2024 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

45 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Zalew Nowohucki

Krótki opis projektu

Rodzicu! Chcesz zabrać dziecko na spływ kajakowy ale nie wiesz czy będzie się bało? Sprawdź to! Na rodziców z dziećmi w okresie wakacji na Zalewie Nowohuckim będą czekały kajaki z osprzętem aby spróbować kajakowej przygody.

Opis projektu

Projekt zakłada udostępnienie kajaków z niezbędnym osprzętem chętnym rodzicom z dziećmi w wieku przedszkolnym i szkół podstawowych do pływania po Zalewie Nowohuckim. Kajaki byłyby wypożyczane w sezonie maj-wrzesień na określony czas. 

projekcie, które spełniłyby jego podstawowe założenia. Wszystkie elementy zagospodarowania terenu, jak także konkretne lokalizacje, zostaną poddane analizie możliwości realizacji pod względem obowiązujących przepisów prawa na etapie sporządzania dokumentacji projektowej wraz z uzgodnieniami. Docelowy projekt zagospodarowania terenu zostanie skonsultowany z autorem projektu Budżetu Obywatelskiego.

 
Projekt zostanie zrealizowany do wysokości wyznaczonych środków finansowych.
 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Strach przed kajakami jest często podyktowany brakiem podstawowej wiedzy i zasad jakimi należy się kierować przy pływaniu. 
 
Projekt zakłada przełamanie tych barier. To okazja dla każdego rodzica aby sprawdzić jak zachowuje się jego dziecko w obliczu wielkiej wody i kajaka. Dzięki temu projektowi przed uczestnikami stają większe możliwości przy organizowaniu przyszłych dalszych kajakowych mniejszych i większych spływów.

 

 
To również sposób na spędzenie w rodzinnym gronie czasu w niecodzienny aktywny sposób - pływaniu kajakiem po Zalewie Nowohuckim - oraz możliwość spojrzenia na Nową Hutą z innej perspektywy.
 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Realizacja projektu Realizacja projektu 45 000,00 PLN
45 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Realizacja projektu Realizacja projektu 2025

Galeria

powrót