Projekty 2024 rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Projekt ogólnomiejski NR 42:

Nowa Huta Łączy: 5 Sąsiedzkich Pikników

Edycja Budżet Obywatelski 2024 Projekt ogólnomiejski Realizacja projektu odbywać się będzie w przestrzeni ogólnodostępnej.

325 000,00 PLN
kwota potrzebna do realizacji

Lokalizacja

Główna lokalizacja: Nowa Huta

Krótki opis projektu

Zapraszamy do oddania głosu na "Nowa Huta Łączy: 5 Sąsiedzkich Pikników ", który ma na celu ożywienie społeczności lokalnej poprzez wspólne celebrowanie sąsiedztwa. Wzmocnijmy więzi sąsiedzkie przez 5 pikników pełnych gier, rozmów i radości.

Opis projektu

Projekt zakłada organizacje małych lokalnych pikników dla mieszkańców dzielnic nowohuckich stwarzając okazję do integracji międzysąsiedzkiej i międzypokoleniowej.

Autor projektu mając na uwadze dynamicznie zmieniającą się sytuację na rynku oraz niemożliwe do przewidzenia w dniu składania projektu wymagania organizacyjno-prawne, wyraża zgodę na zastosowanie alternatywnych rozwiązań nieprzewidzianych w tym projekcie, które spełniłyby jego podstawowe założenia. W przypadku, jeśli kwota dofinansowania nie wystarczy na realizację pełnego projektu, zostanie on zrealizowany do wysokości przyznanych środków. Ostateczny zakres realizacji zadania zostanie w takim przypadku skonsultowany z autorem projektu na etapie jego realizacji.

 

UZASADNIENIE PROJEKTU

Postępująca wymiana pokoleń na osiedlach Nowej Huty powoduje, że dochodzi do pewnego rozłamu między pokoleniami. Żadna ze stron nie wie, że ma wspólny cel. Chcą żyć w bezpiecznym, przyjaznym i przyjemnym miejscu. Niezwykle ważne jest pobudzenie aktywności ludzi do działania na rzecz swojego środowiska, integracji sąsiadów i pokoleń oraz wznowienia życia społecznego i kulturalnego. Pikniki mają za cel być pierwszym sposobem na poznanie się bliżej z sąsiadami.

 

Kosztorys
Nazwa Opis Koszt
Realizacja pikników Organizacja pikników osiedlowych 325 000,00 PLN
325 000,00 PLN
Harmonogram działań
Nazwa Opis Data
Planowanie i realizacja pikników osiedlowych Pikniki osiedlowe w różnych obszarach dzielnic nowohuckich. 2025

Galeria

powrót